KLUB KIBICA / 2015 / LIPIEC

Polacy w Chinach - Shenzen

Polacy tańczą w Chinach

Dodano: 2015-07-31 | 07:17:41


Lipiec, to czas Otwartych Mistrzostw Chin, które odbywają się w Shenzhen, mieście położonym w pobliżu granicy z Hong Kongiem, w których od kilku lat, z powodzeniem, uczestniczą także polskie pary.


Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka,
Maja Kopacz i Maciej Kadłubowski
Dorota Makar i Sergiu Rusu
foto: materiały redakcyjne

China Open Championships odbyły się w bieżącym roku po raz 13. Organizatorzy - Ganglong Dance Culture Company, zaprosili do udziału w Mistrzostwach Chin czołowe pary taneczne - z finałów i półfinałów - znaczących turniejów świata, między innymi, Blackpool Dance Festivalu. Wśród zaproszonych par były także pary z Polski.

Shenzen 20152. - foto: Sybil Tay
3. - foto: materiały redakcyjne

Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie, zarówno od strony jakości tańca, jak i logistyczno-organizacyjnym. Zaproszonym parom zapewniono znakomite warunki - zakwaterowanie w hotelu bardzo wysokiej klasy, pomoc w transporcie i wysokie nagrody finansowe.

Grono sędziowskie tworzyli najwyższej klasy tancerze, byli mistrzowie, między innymi: Marcus Hilton, Christopher Hawkins, Robin Short, Fabio Selmi, Kenny Welsh, Lyn Marriner i inni.

Atmosfera podczas turnieju była bardzo gorąca. Widownia spontanicznie dopingowała pary, które odwzajemniały publiczności to wsparcie znakomitym tańcem.

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz
foto: Sybil Tay

Na zakończenie turnieju wszystkie pary, wraz z sędziami, zostały zaproszone na elegancką kolację.

Polskę reprezentowały trzy pary: Sergiu Rusu i Dorota Makar, Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz oraz Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka, które godnie reprezentowały nasz Kraj.

Wyniki turnieju w stylu standardowym były następujące:

 1. Sergiu Rusu i Dorota Makar - Polska
 2. Dusan Dragovic i Greta Laurinaityte - Anglia
 3. He Chong i Shan Jing - Chiny
 4. Diego Arias i Ekaterina Ermolina - Hiszpania
 5. Fedor Isaev i Anna Zudilina - Rosja
 6. Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - Polska

W półfinale zatańczyli Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.


Shenzhen, Chiny, 18 lipca 2015Ning Xia, Chiny, 24 lipca 2015


foto: materiały redakcyjne

Mistrzostwa Chin w Shenzhen nie były jedynym turniejem w Chinach, w którym przyszło zatańczyć zaproszonym z Europy parom. Kolejnym był WDC Open Dance Championships Ning Xia China 2015, zorganizowany przez China Art Professional Education Federation. Organizator turnieju zagwarantował parom transport samolotem, ponieważ Ning Xia jest znacznie oddalone od Shenzhen. Położone jest w północnych Chinach, pod granicą z Mongolią Wewnętrzną.

Również ten turniej stał na wysokim poziomie artystyczno-organizacyjnym, a hala sportowa, w której się odbywał była wypełniona po brzegi publicznością, która bardzo ciepło dopingowała startujące pary.

W Ning Xia zatańczyły dwie polskie pary: Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz oraz Szymon z Grażyną, do których dołączyli reprezentujący Włochy, Polacy -  Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska.

Wyniki finału:

 1. Dusan Dragovic i Greta Laurinaityte - Anglia
 2. Diego Arias i Ekaterina Ermolina - Hiszpania
 3. Fedor Isaev i Anna Zudilina - Rosja
 4. Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - Polska
 5. Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska - Włochy
 6. Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka - Polska
 7. para z Włoch
 8. para z Chin

Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie - wspomina Maciej z Mają. Wzięliśmy udział w bardzo prestiżowych turniejach, rywalizując z czołowymi parami świata i poznaliśmy inną dla nas Europejczyków, bardzo ciekawą, wschodnią kulturę. Za rok również będziemy chcieli, ponownie, odwiedzić Chiny. :)


Współpraca redakcyjna:
Maciej Kadłubowski

Dziś jest
9 lutego 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI