KLUB KIBICA / 2015 / LISTOPAD

WDSF Mistrzostwa Świata 10 tańcach - Kijów 2015

Kolejny tytuł mistrzów zdobyty ...

Dodano: 2015-11-29 | 21:31:29


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek do kolekcji swoich sukcesów i tytułów mistrzowskich dołożyli wczoraj, 28 listopada 2015 r., tytuł WiceMistrzów Świata Młodzieży w 10 tańcach.


Finaliści Mistrzostw
foto: materiały redakcyjne

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek przed tygodniem (20 - 21 listopada 2015) podczas Austrian Open w podwiedeńskiej miejscowości Schwechat, zwyciężyli w kategorii młodzieżowej w stylu standardowym i zajęli trzecie miejsce w stylu latynoamerykańskim.

Wyniki Austrian Open 2015:


Tydzień później, 28 listopada 2015 r., w stolicy Ukrainy, Kijowie, wywalczyli na parkiecie tytuł I WiceMistrzów Świata w 10 tańcach. Nasi Mistrzowie ulegli reprezentantom Rosji - Vladislavowi Kolesnikov i Annie Isakovich. Pokonali zaś reprezentantów Włoch - Andrea Roccatti i Flaminia Iannone. W Mistrzostwach uczestniczyło 28. par.


Jest to znakomity wynik na zakończenie rywalizacji w kategorii młodzieżowej (16-18 lat). Od stycznia przyszłego roku Mateuszowi i Justynie przyjdzie zdobywać pozycję w rywalizacji ze starszymi od siebie tancerzami, zarówno w kategorii poniżej 21 lat, jak i wśród amatorów.

Życzymy dalszego rozwoju, wielu sukcesów i rozsławiania polskiego tańca na parkietach Europy i świata.


Poza Mistrzostwami Młodzieży w programie Ukrainian Open 2015 odbyły się inne turnieje, między innymi, WDSF World Open Standard, w którym wystartowało 40. par, wśród nich dwie z Polski:
  • Szymon Kuliś i Margarita Zvonova, która zajęła 4. finałowe miejsce, i
  • Kamil Kędra z Aleksandrą Froń - na 23.-24. miejscu w ćwierćfinale.
Wyniki: WDSF World Open Standard

O ile w panelu sędziowskim Mistrzostw Młodzieży nie było polskiego sędziego, to w turnieju WDSF World Open Standard - w gronie 13. jurorów sędziował Polak, Pan Marek Chojnacki.


Historia taneczna Mateusza Brzozowskiego i Justyny Możdżonek na Twist Service:

Dziś jest
2 kwietnia 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI