KLUB KIBICA / 2015 / GRUDZIEŃ

Eros Sciamanna i Anna Jaglińska w towarzystwie p. Andrzeja Jakubowskiego

Polacy we Włoszech i w Norwegii

Dodano: 2015-12-17 | 07:31:30

W drugi weekend grudnia br. polskie pary odwiedziły Włochy i Norwegię, plasując się na podium w tamtejszych turniejach tanecznych.

Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska
w towarzystwie p. Andrzeja Jakubowskiego
foto - dzięki p. Andrzejowi Jakubowskiemu

We Włoszech w turnieju JESI (Ankona) Open 2015 zatańczył włosko-polski duet Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska. W rywalizacji z 37. parami, w konkurencji WDSF International Open Standard polscy reprezentanci zajęli 3. miejsce na podium, za zwycięzcami - Simone Carabellese i Lucia Cafagna z Włoch i drugą parą tej konkurencji - Matteo Cicchitti i Simoną Brecikova ze Słowacji.

Jesi Włochy - WDSF International Standard

Jesi Włochy - sędziowie

Pary taneczne prezentowały się przed publicznością i panelem sędziowskim składającym się z 13-tu jurorów, wśród których Polskę reprezentował Pan Andrzej Jakubowski.

Wyniki:

Jesi, Włochy, 11 grudnia 2015

Norwegian Christmas Dance Festival 2015

Lillestr?m - Norwegia

Chłodniejszą o tej porze roku, północną część Europy, Norwegię, wybrały trzy polskie pary. Jedna z nich tańcząca w stylu latynoamerykańskim, dwie - w stylu standardowym. Nasi reprezentanci zatańczyli w świątecznym nastroju na Norwegian Christmas Dance Festival 2015 w Lillestr?m.

W stylu latynoamerykańskim odbył się turniej rangi WDSF World Open, w którym Polskę reprezentowała para Jakub Lipowski i Nikolina Melin, która w rywalizacji z 57. parami zajęła trzecie miejsce na podium. Przed nimi na podium stanęły pary:

1. Nikita Pavlov i Ekaterina Sharanova z Rosji, i
  2. Juan Manuel Gomez i Marina Mangione z Hiszpanii.

W stylu standardowym, wśród 41. par, dwie pary reprezentujące Polskę zakwalifikowały się do finału turnieju rangi WDSF International Open. Były to Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - trzecia para turnieju i Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - piąta para turnieju.