KLUB KIBICA / 2016 / MAJ

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Polacy zwyciężają w Czechach

Dodano: 2016-05-22 | 16:36:36

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, uczestnicząc w telewizyjnym "Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami", nie zaniedbali swoich treningów pod kątem tańca turniejowego, sportowego i wczoraj wygrali turniej w Czeskim Ołomuńcu.

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Ok Dance Open 2016 w Ołomuńcu, we wschodnich Czechach, mieście w połowie drogi między Brnem a Ostrawą, odbył się po raz trzeci. Główną konkurencją wydarzenia był turniej WDSF International Open Standard, w którym na startujące 33. pary - 11. przyjechało z Polski.

Zwycięstwo przypadło - jak wspomnieliśmy - Jackowi Jeschke i Hannie Żudziewicz, którzy pokonali Davida Odstrcil i Tarę Bohak (Czechy) i Nikitę Anikeeva i Bettinę Farkas (Węgry), za którymi na 4. miejscu zatańczyła kolejna polska para - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy.

• 25. - Artur Gołab i Marta Jureczko
Konkurencję oceniało 11-tu sędziów, wśród których Polskę reprezentował Pan Włodzimierz Smirnow.

Kryształowa Kula Ani i Jacka + kolacja

Emil Koryczan

Jacek Jeschke był uczestnikiem, zakończonego w piątek, 13 maja, telewizyjnego show - "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.", który wygrał w parze z Anną Kaczmarczyk. Oboje - debiutanci i od razu zwycięzcy - zdecydowali się wystawić na aukcję zwycięskie trofeum - Kryształową Kulę.

Tym sposobem Anna Karczmarczyk i Jacek Jeschke włączyli się w akcję wsparcia do uratowania serduszka Emila Koryczana, którego historię poznali w trakcie trwania programu.

"Przekazujemy na aukcję Kryształową Kulę mająca dla nas ogromną sentymentalną wartość, a tego Wielkiego Człowieka, który otworzy swoje serce i wspomoże akcję serdecznie ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ KOLACJĘ."

Oni też zwyciężyli:

Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz

Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz była - na Ok Dance Open 2016 - jedyną polską parą w kategorii Juniorów I (12-13 lat). Wczoraj, 21 maja, w stylu latynoamerykańskim zdecydowanie zwyciężyli, zaś dziś - w stylu standardowym, ulegli Istvanowi Urban i Lilli Urban, reprezentantom Węgier, zajmując drugie miejsce.

W kategorii Juniorów II (14 -15 lat) polska para zwyciężyła dziś, 22 maja, w stylu standardowym. Zwycięzcami zostali: Kamil Bochenek i Ilona Sak. W finale Polskę reprezentowała jeszcze jedna para - Błażej Snochowski i Karolina Deluga, która stanęła na trzecim stopniu podium.

W stylu latynoamerykańskim, Polskę reprezentowały 4. pary juniorów starszych, z których najlepszą była także para Kamil Bochenek i Ilona Sak, która wczoraj uległa Danila Sitovs i Skaiste Svajone Jazilionyte, reprezentantom Litwy. Trzecie i piąte miejsce w finale przypadło kolejnym polskim parom: Janowi Bednarz i Wiktorii Lassak oraz Błażejowi Snochowskiemu i Karolinie Deluga.

Czwarta polska para - Damian Cybulski i Kinga Gruszczyńska uplasowała się w półfinale na 7.-8. miejscu.

Kolejne polskie zwycięstwo odnieśli dziś, 22 maja, Dawid Podgajny i Ewa Korpak - młodzieżowa para w stylu latynoamerykańskim. Szóstą finałową parą byli także reprezentanci Polski - Szymon Jałocha i Olga Plinta. Trzecią parą młodzieżową z Polski była para Aleksander Griger i Hanna Maciejewska, która w obu stylach wytańczyła półfinałowe, 7. miejsce.

Sędzią z Polski - oceniającym pary juniorów - był Pan Adam Król.

Wyniki:

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Niedawno zakończył się w Ołomuńcu - główny turniej dzisiejszego dnia - WDSF International Open Latin, którym wysokie 2. miejsce zajęła para z Polski - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, która uległa parze z Niemiec - Dumitrescu Razvan i Jacqueline Joos.

W tym turnieju zatańczyły jeszcze dwie polskie pary: Danila Telpukhovsky i Olivia Popek (11. miejsce w półfinał) oraz Artur Gołąb i Marta Jureczko (18. miejsce).