KLUB KIBICA / 2016 / LISTOPAD

WDSF World Open Standard - Ryga 2016

Nasi zwyciężaja w Rydze

Dodano: 2016-11-07 | 18:40:47

Dariusz Myćka i Madara Freiberga - reprezentanci Polski, wygrali turniej WDSF World Open Standard w Rydze, w minioną sobotę, 5 listopada.

WDSF World Open Standard

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Podczas, gdy w kraju emocjonowaliśmy się Międzynarodowym Turniejem Tańca POLISH CUP 2016, w stolicy Łotwy, Rydze, odbywały się turnieje LATVIA OPEN 2016. Jedną z konkurencji łotewskiego festiwalu był turniej rangi WDSF World Open Standard, który wygrali reprezentanci Polski - Dariusz Myćka i Madara Freiberga.

W turnieju zatańczyło 58. par tanecznych. Oprócz "naszych" zwycięzców w barwach Polski zatańczyli: Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - 9. miejsce w półfinale oraz Dariusz Stopka i Karolina Rek - 17. miejsce w ćwierćfinale.

Podobnie jak w Warszawie, także w Rydze odbyły się turnieje rangi mistrzostw świata i puchar. Mistrzostwa Świata miała Młodzież w 10. tańcach, zaś Puchar Świata - Amatorzy, także w 10. tańcach. W Mistrzostwach Świata Polskę reprezentowali tancerze z Trójmiasta - Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska, którzy zajęli 16. miejsce, a tytuł Mistrzów Świata pozostał na Łotwie wytańczony przez parę - Denis Gudovsky i Megija Dana Morite.

Natomiast w Pucharze Świata Amatorów Polskę reprezentowali Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, którzy podobnie jak w turnieju World Open Standard zajęli 9. miejsce w półfinale. Zwyciężyli reprezentanci Kanady - Winson Tam i Anastasia Novikova.

W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Włodzimierz Smirnow - w turnieju World Open i Antoni Czyżyk - mistrzostwa świata i puchar.