TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Grand Slam Helsinki 2018

Dodano: 2018-03-04 | 11:53:17

Po raz kolejny w Helsinkach rozpoczął się coroczyny cykl turniejów WDSF Grand Slam. Wczoraj, w sobotę, 3 marca, tańczyły pary standardowe, także Polacy.

foto - ? - Adam Socik / TwistService.pl
(All Right Reserverd)

Do turnieju WDSF Grand Slam Standard przystąpiło 80. par tanecznych, wśród nich trzy reprezentujące Polskę. Dariusz Myćka i Madara Freiberga oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz zakwalifikowali się do ćwierćfinału, w którym zajęli miejsca odpowiednio: 13.-14. i 23. Trzecią parą reprezentującą Polskę byli Eros Sciamanna i Anna Jaglińska - sklasyfikowani w 1/8 finału, na 27.-30. miejscu.

Wszystkie te pary będziemy mieli okazję podziwiać za tydzień w kraju, w Koninie, w rywalizacji o tytuł Mistrzów Polski FTS.

Na podium stanęły najlepsze pary Europy za rok 2018: Dmitry Zharkov i Olga Kulikova, Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite oraz Francesco Galuppo i Debora Pacini.

W gronie sędziów Polskę reprezentowali Robert Wota oraz Marek Chojnacki - sędziował konkurs WDSF PD Open Latin, w którym swój debiut mieli Gabriele Goffredo i Anna Matus - WDSF mistrzowie świata i Europy Amatorów Latin, którzy zwyciężyli.

Dziś, w niedzielę, turniej Grand Slam Latin. Polskę reprezentują: Jakub Lipowski i Diandra Illes oraz Edgar Marcos i Alina Nowak.