BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2012

Jacek Tarczyło & Anna Miadzielec

Mistrzostwa Europy R'n'Roll'a 2012

Dodano: 2012-10-15 | 23:56:18


W sobotę, 13 października 2012 roku, w Genewie (Szwajcaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Rock and Roll'a Akrobatycznego, z których polscy reprezentanci wrócili z tytułem Wicemistrzowskim.


Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec z Zielonej Góry są jedyną polską parą Rock and Roll'a Akrobatycznego nawiązującą bezpośrednią rywalizację z czołówką europejską i światową. W ubiegłym roku para odniosła historyczny sukces zdobywając dla Polski - po raz pierwszy - Mistrzostwo Świata.

W Genewie na Mistrzostwach Europy, Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, również stanęli na podium, na jego drugim stopniu, ulegając zawodnikom z Czech. W mistrzostwach startowało 29. par, a w finale zatańczyli także:
 1. Vitezslav HORAK & Sandra CHUDOMSKA - Czechy
 2. Jacek TARCZYLO & Anna MIADZIELEC - Polska
 3. Florian BARON & Guylaine GOLF - Francja
 4. René BACHMANN & Stephanie RÜEGG - Szwajcaria
 5. Alexei MURASHOV & Evgenia NIKEENKOVA - Rosja
 6. Ivan KLIMOV & Ekaterina TIKHONOVA - Rosja
 7. Alexei  PANFEROV & Anna AVDEEVA - Rosja

Tak tańczyli w Genewie nasi Wicemistrzowie Europy 2012:


 
Mistrzostwa oceniali:
 • Krešimir BOSNAR - Chorwacja
 • Jiri HAIS - Czechy
 • Richard AMAR - Francja
 • Peter HERRMANN - Niemcy
 • Guus VERSPAANDONK - Holandia
 • Miriam KERPAN - IZAK - Słowenia
 • Angelo CICCONI - Szwajcaria

Przed Jackiem i Anną już niebawem (27 października 2012 roku) w Moskwie kolejne zawody, tym razem Mistrzostwa Świata i obrona tytułu Mistrzów Świata. Trzymamy kciuki!

Fanów naszych Mistrzów - Jacka i Anny, zapraszamy 17 listopada br. do Zielonej Góry, kiedy to po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody World Masters (Puchar Świata) w Rock and Roll'u Akrobatycznym oraz Mistrzostwa Świata Formacji Dziewcząt.

Mistrzostwa

W Genewie, równolegle do Mistrzostw Europy, odbyły się także zawody World Masters Boogie Woogie, które wygrali niezwyciężeni ostatnio Norwegowie - Thorbjorn Solvoll URSKOG i Susanne Barkhald SANDBERG. Jedyna polska para Boogie Woogie - Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska, nie uczestniczyła w rywalizacji z powodu kontuzji Grzegorza. Szkoda, że w obu tych dyscyplinach - Rock and Roll'a i Boogie Woogie, Polska ma tylko po jednej wiodącej parze, gdy ich zabraknie, robi się pustka?!


Dziś jest
14 kwietnia 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM