KOMENTARZE

Artykuł: Mistrzostwa Polski Formacji

powrót

Poprzednia 1234567891011 ... 15 Następna
217

~eŚ

Dodano: 2014-09-17 | 12:33
Filmy z MP FTS zamieszczane będą na stronie eswiatowid.pl
216

~masakra

Dodano: 2014-09-16 | 10:59
Jej tyle emocji budzi miejsce zajęte przez Spin jakby przynajmniej po kilku latach wygranych nagle spadli z podium a z tego co mi wiadomo na podium ostatnio byli 4 lata temu przypadkiem a tak to raczej zajmują miejsca po za nim Wiec może zamiast szukać wyssanych z palca wymówek w stylu, że to wojna między PTT a FTS (co wogole nie wiem co by miało mieć z tym wspólnego) trzeba obejrzeć przeanalizować swój występ, pomyśleć co poprawić i wziąć się do pracy bo od obwinia wszystkich do okoła to nikt jeszcze nic nie wygrał. pozdrawiam i życzę sukcesów w Kraśniku
215

~widz pospolity

Dodano: 2014-09-16 | 10:48
Moim zdaniem rzeczywistym problemem/zgryzem dla Spinu nie jest przegrana 'o włos' z Efektem w Elblągu (chociaż ci drudzy tańczyli świeży i nakwyraźniej nieprzetańczony jeszcze układ - z tego co widziałem chwilami nie czuli sie z nim jeszcze swobodnie) tylko wyraźna porażka z Gracją (było nie było formacją z młodszej kategorii, co z tego że najlepszą) - a w przypadku takiej doświadczonej i tańczącej na bardzo przyzwoitym i solidnym poziomie jak Spin jest to raczej niespodzianka.

Tym bardziej niespodzianka (przynajmniej dla mnie), że Spin nie posypał się jakoś szczególnie (np tak jak Brawo w eliminacjach....) i układ też nie jest banalny. Rozumiem, że muzyka nie każdemu sie podoba a i opinie co do strojów bywaja różne (o tym za chwilę), ale to był jednak pokaz solidnego tańczenia.

Ktoś wcześniej na tym forum wskazał brak (u Spinu) tego 'czegoś', czegoś co buduje u widzów wrażenie pewnej (dowolnie rozumianej) wyjątkowości i wyróżnialności formacji, niezależnie od poziomu czysto sportowego (a zgódźmy się, że Spin umie tańczyć).

Co do strojów - popatrzcie jak ich tegoroczne stroje fantastycznie prezentują się zdjęciach z bliska (np galeria info.elbląg.pl), a potem jak się je odbiera siedząc na widowni (filmy na youtube wcześniej czy później sie pojawią) . Dwa różne światy.
214

~

Dodano: 2014-09-16 | 00:07
Z całym szacunkiem, ale nie jestem tancerką żadnej z formacji, które występowały na MP :) Wiem, że CMG zmiażdżyło wszystkich, ale to nie oznacza, że sędziom w Kraśniku może bardziej podobać się występ SPINU czy EFEKTU :) Tancerze też mają słabe dni i popełniają błędy, więc nic niczego nie wyklucza. Pozdrawiam ;)
213

~do 212

Dodano: 2014-09-16 | 00:02
Będę beszczelny, ale sądząc po tonie to jesteś kobietą i to ze Spinu, tak naprawde obejrzyjcie swój występ, i zobaczcie jakie błędy popełniliście. CMG też je miało ale niestety dla innych byli poza zasięgiem i taka jest prawda. Wiem, że nie zawsze wszystko się udaje, to jest normalne, ale 7 jedynek dla CMG coś świadczy. Pozdrawiam i do zobaczenia w Kraśniku
212

~

Dodano: 2014-09-15 | 23:49
Z całym szacunkiem dla wszystkich tutaj komentujących, ale skoro są to MP, to muszą na nich oceniać ZAWODOWCY, którzy znają się na swojej pracy :) Sędziowie mają określone kryteria. Może jeden z poprzedników miał rację i SPINOWI zabrakło "tego czegoś". Nie wiem! Wszystko zależy tak naprawdę od przypadków losowych. Nikt nie wspomniał o tym, że dziewczynie z CMG w finale, w wózku podwinęła się noga i zrobiła go w inną stronę niż pozostałe tancerki? Dlatego, bo to Mistrzowie Polski? Nie chodzi mi tutaj o wypominanie ani naśmiewanie się tylko o to, że bawi mnie postawa innych. Ludzie potrafią tak bardzo przyczepić się do czegoś, na co właściwie nie mają wpływu. Myślę, że każdy tancerz stara się zatańczyć na miarę swoich możliwości i umiejętności :)
Ogromne gratulacje dla formacji Gracja! EFEKT zatańczył fantastycznie. Co prawda z lekkimi poślizgami, ale przecież nikt nie tańczy idealnie i nawet najlepszym zdarzają się gorsze dni!
OGÓLNIE GRATULUJĘ SERDECZNIE WSZYSTKIM FORMACJOM, ŻYCZĘ WIELU SUKCESÓW TANECZNYCH W NOWYM SEZONIE! No i oczywiście ZDROWEJ RYWALIZACJI :) Co będzie w Kraśniku, to będzie! Nie zawsze wszystko się udaje i może okazać się, że tym razem SPIN będzie miał 1 msc, kto wie co się wydarzy! ;)
211

~Widz

Dodano: 2014-09-15 | 17:54
Tak widziałam wielu fotografów, ale zdjęć brak ;C
210

~ZDJĘCIA

Dodano: 2014-09-15 | 15:29
Jeśli ktoś wie, gdzie można znaleźć zdjęcia od fotografów, to bardzo proszę o pomoc :)
209

~

Dodano: 2014-09-14 | 21:27
Witam miłośników tańca formacyjnego - podzielę się moimi przemyśleniami po Mistrzostwach FTS i odniosę się do poniższych komentarzy .
Organizacja Mistrzostw bardzo dobra ( punktualność imprezy , informacja , pomoc organizatorów , piękna nowoczesna hala sportowa , szatnie , zaplecze - restauracja ) - brawa dla organizatorów .
Co do wyników - sprawiedliwe we wszystkich kategoriach - teorie spiskowe i wojenki między FTS i PTT wyssane z palca. Najbardziej komentowane wyniki LATIN pow. 15 - sprawiedliwe wg mnie . CMG bezapelacyjne i zasłużone pierwsze miejsce ( same jedynki u sędziów o tym świadczą ) ; Gracja - mimo młodego wieku tancerzy i debiutu w tej kategorii przebojem wdarła się na podium na drugie miejsce - wielki sukces wielkie gratulacje ( zasłużenie , co potwierdziły noty sędziów 6x2 i 1x3 miejsce- to mówi samo za siebie ) . 3 i 4 miejsce - zapewne u sędziów decydowały detale - wg mnie Efekt zasłużył na 3 miejsce , Spinowi "czegoś" zabrakło . 5 i 6 miejsca bez niespodzianek .
Komentarze przed turniejem , że Gracja sobie nie poradzi w wyższej kategorii na szczęście się nie sprawdziły - młodzi tancerze poradzili sobie bardzo dobrze . Co do przyszłości , czy mają jechać do Bremen na MŚ ?! - a dlaczego nie mieliby jechać . Wywalczyli sobie prawo startu niech jadą nawet po to by zdobyć doświadczenie , a zapewne frycowe będą musieli zapłacić ( a może przy okazji jakaś mała niespodzianka ?? - mile widziana by była ) - przecież wszystkie formacje debiutujące w MŚ czy ME ( CMG , Elita Spin ...) frycowe musiały zapłacić ale doświadczenia na międzynarodowych parkietach jakie zdobyli nikt im nie odbierze ( najlepszy przykład to CMG - widać to na parkiecie nawet dla laika ) . Doświadczenia i obycia na parkiecie w dużych Turniejach międzynarodowych nie zastąpią lokalne przeglądy i pokazy oraz skromna ilość ( 1-2 ) krajowych turniejów . Jeżeli Gracja pojedzie na MŚ to zmiana układu jest niemożliwa - przecież w dwa miesiące żadna formacja nie byłaby w stanie przygotować nowego układu , więc ten pomysł upada - jedynie trener mógłby wprowadzić nowe atrakcyjne elementy do obecnego układu . Nowy układ widziałbym obowiązkowo na ME w maju 2015 r. Najważniejsze żeby pojechali , zdobyli doświadczenie - są młodzi więc trzeba z nimi wiązać przyszłość - może doczekamy się za kilka lat w MŚ czy ME naszej formacji w Finale - oby tak się stało ( życzę tego każdej polskiej formacji latin i nie mogę się doczekać tej chwili ).
Na koniec taka dygresja - trenerzy , tancerze i kibice formacji - zakończmy spory , uszczypliwości i złośliwości między sobą , podzielmy się doświadczeniem , kibicujmy sobie nawzajem - przecież formacji z roku na rok jest coraz mniej .
Z tancerskim pozdrowieniem
208

~do wszystkich

Dodano: 2014-09-14 | 20:39
dajcie jakiś linki di zdjęć P. Wawro lub innych fotografów którzy byli w sobotę na hali
207

~widz.

Dodano: 2014-09-14 | 20:04
Raja, też zauważyłam jakie relacje były między Spinem a Efektem i byłam pozytywnie zaskoczona, te dwie formacje moim zdaniem wykazały się wielką klasą wobec siebie. Spin bił brawo Efektowi, a wspólne zdjęcie też o czymś świadczy..
Wiadomo, że Spinowi było przykro o włos przegrali medal, ale nie można moim zdaniem powiedzieć że Efekt nie zasłużył na medal.
206

~do 180

Dodano: 2014-09-14 | 19:21
Myślę że sędziowie znają się dużo lepiej niż ty i widzą że spinowi brakuje dynamiki, co nie jest dziwne orzy takiej muzyce..
205

~rd

Dodano: 2014-09-14 | 19:08
no w sumie to prawie sąsiedzi są ..... :))
w Kraśniku się wyrówna, będzie remis.
204

~Widz

Dodano: 2014-09-14 | 19:05
Efekt ze Spinem bardzo się lubią , było to widać jak sobie dopingowali, nwet widziałem jak robią ze sobą zdjęcia i mieli medale i Spin i efekt, Gratuluje tym Formacją !
203

~Do Tancerza

Dodano: 2014-09-14 | 18:48
Jesteś głosem rozsądku i wzorem bezstronnych komentarzy na tym forum. Dziękuję !
Poprzednia 1234567891011 ... 15 Następna