FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2017

EFEKT Oświęcim, Mistrzowie Polski FTS 2017

O Mistrzostwach Polski FTS z kilku perspektyw

Dodano: 2017-09-19 | 20:23:07


W sobotni wieczór, tuż po Gali Finałowej, na której poznaliśmy najlepsze formacje w Polsce, swoimi spostrzeżeniami na temat Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego i innych bieżących spraw, podzielili się:


EFEKT Oświęcim
Mistrzowie Polski FTS 2017Antoni Czyżyk
Prezes Federacji Tańca Sportowego, Sędzia Główny MP FTS 2017

o Mistrzostwach Polski:

Moim zdaniem to właśnie mają do siebie formacje, że atmosfera podczas zawodów jest zawsze piękna. Każdy z zespołów prezentuje swoją własną, oryginalną choreografię, tworząc swoiste widowisko. Pomysł Szkoły Tańca Astra na zorganizowanie Mistrzostw Polski tutaj, w Krakowie, okazał się trafiony, ponieważ to właśnie na południu Polski, znajduje się najwięcej formacji. Gratulujemy Organizatorom podjęcia się organizacji tej pięknej imprezy, wszyscy są bardzo zadowoleni.

o nominacjach:

Nominacje uzyskały tylko formacje zrzeszone w Federacji Tańca Sportowego, ponieważ tylko nasi członkowie mogą wziąć udział w imprezach WDSF. Wicemistrzowie Polski w stylu standardowym są członkami Polskiego Towarzystwa Tanecznego, więc nie mogli reprezentować naszej federacji.

o formacji Jantar Elbląg:

Formacja Jantar Elbląg tańczyła nieustannie przez 22 lata, teraz musimy się "zresetować". Oczywiście mamy komplety strojów, przygotowane układy muzyczne. Formację składającą się z młodych tancerzy chcemy przygotować do walki o jak najlepsze wyniki. Gdy zbierzemy siły, będziecie Państwo mogli nas oglądać w nowych programach.Wioletta Kowalczyk i Adrian Pędziwiatr
Szkoła Tańca Astra Oświęcim, organizatorzy Mistrzostw Polski FTS 2017

o Mistrzostwach Polski:

Cieszymy się, że tyle formacji zdecydowało się przyjechać na nasze Mistrzostwa. Bardzo nam zależało, żeby scalić ze sobą wszystkie zespoły, żebyśmy byli jedną formacyjną rodziną i dobrze się razem bawili. Działamy dla pasji, czegoś więcej, nie tylko dla wyniku.
Pomysł organizacji Mistrzostw pojawił się w zeszłym roku, wpadliśmy na niego dość spontanicznie. Postanowiliśmy spróbować. Dlaczego nie my? Od razu przeszliśmy do działania.
Kraków okazał się najlepiej usytuowanym miejscem do zaproszenia wszystkich formacji. Jest dużym miastem, w którym nie odbyła się wcześniej taka impreza, chcieliśmy znaleźć miejsce, które będzie czymś nowym, świeżym. Bardzo istotne były dla nas warunki dla tancerzy, mamy nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania. Chcieliśmy, żeby było wszystkim wygodnie, przyjemnie i dobrze się tańczyło, żeby każdy miał ochotę przyjechać jeszcze raz. Może za rok znowu zorganizujemy Mistrzostwa?

o planach na przyszłość Szkoły Tańca Astra:

Nie mamy planów, tylko marzenia. Bardzo lubimy je spełniać.Formacja Efekt Oświęcim
Mistrzowie Polski FTS 2017

o nowej choreografii:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojego występu, tańczyło nam się tak cudownie, że nie mieliśmy ochoty schodzić z parkietu. To była nasza życiówka. Było nam ciężko stanąć na poziomie tego układu i choreografii, która jest na światowym poziomie. Musieliśmy sami podnieść sobie poprzeczkę.
Od samego początku jest to nasz układ, z którym jesteśmy bardzo zżyci. Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, że możemy tańczyć to, co lubimy.

o współpracy z Tonem Gretenem:

Pomysł narodził się na ostatnich Mistrzostwach Świata. Oglądając występ formacji Duet Perm zastanawialiśmy się czemu nie my, przecież też możemy tacy być. Był to bardzo szalony pomysł, jednak mamy wspaniałą trenerkę, która nie boi się wyzwań i załatwia nam współpracę z najlepszymi trenerami na świecie.

o planach przed MŚ:

Trenować, trenować trenować. Pragniemy znaleźć się w finale.Cezary Gruszka
trener formacji CMG Radom

o tegorocznych wynikach formacji:

Oczywiście, że nie jestem zadowolony z uzyskanych wyników, w porównaniu do zeszłorocznych. Jednak patrzę na to jako na etap, na którym się teraz znajdujemy. Wyniki są wynikami, dzisiaj takie, jutro inne. Skupiamy się na tym, żeby nasz zespół tańczył coraz lepiej. Jest to bardzo młoda formacja, należą do niej czternasto, szesnastolatkowie. Jeszcze wiele turniejów przed nimi. Życzę powodzenia reprezentantom FTS-u na Mistrzostwach Świata, teraz ich kolej na walkę o jak najlepsze miejsca dla naszego kraju.

o współpracy z zagranicznymi trenerami:

Czujemy się na tyle dobrzy, że nie musimy szukać pomocy za granicą. Mamy młody zespół, wszystko przed nimi. Spokojnie pracujemy na to, żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Jeśli inne formacje chcą zatrudniać choreografów z zagranicy, to ich wybór. My mamy na tyle umiejętności, że potrafimy to zrobić sami.


Karolina Hojka
Hojka@TwistService.PL


Karolina Hojka
Karolina Hojka - od siódmego roku życia związana z Klubem Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w latach 2010-15 reprezentowała na Mistrzostwach Polski i turniejach zagranicznych. Z formacją Spin dwukrotnie zdobyła brązowy medal Mistrzostw. Aktualnie jest studentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po zakończeniu formacyjnej przygody pozostała fascynacja światem formacji tanecznych oraz niekwestionowana miłość do Very Tyumen...Wyniki Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych FTS - Kraków 2017


KATEGORIA DO 12 LAT ? LATIN
 1. BŁYSK ? OŚWIĘCIM
 2. AQUA DANCE ? ŻYWIEC
KATEGORIA DO 15 LAT ? LATIN
 1. COSTA LATINA ? WARSZAWA
 2. VENTUS ? OŚWIĘCIM
 3. CMG JUNIOR ? RADOM
 4. BINGO ? OŚWIĘCIM
 5. GOLDEN DANCE ? PRZEMYŚL
 6. BRAWKO ? BŁONIE
KATEGORIA POWYŻEJ 15 LAT ? LATIN
 1. EFEKT ? OŚWIĘCIM
 2. DREAM TEAM ? GDAŃSK
 3. CMG ? RADOM
 4. ELITA NEW TEAM ? OŚWIĘCIM
KATEGORIA POWYŻEJ 15 LAT ? STANDARD
 1. KADRYL ? BIAŁYSTOK
 2. FANTAN ? KRAŚNIK