FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2017

Donau Cup 2017, Wiedeń

Wspomnienie Donau Cup 2017

Dodano: 2017-12-03 | 19:31:12


Pierwszy z trzech turniejów formacji tanecznych odbywających się na przełomie listopada i grudnia w Wiedniu, Donau Cup, za nami. Swoimi wrażeniami, jak i wspomnieniami w wersji fotograficznej, podzieliły się startujące przed tygodniem polskie zespoły.


foto: materiały formacji

CMG Radom

W sobotę, 25 listopada 2017 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Formacji Tanecznych "Dance Cup 2017" zorganizowany przez klub Formationstanzsportclub Perchtoldsdorf z Wiednia.

Polskę reprezentowało 9. formacji, w tym dwie formacje z Akademii Tańca CMG, prowadzone przez Cezarego i Monikę Gruszka: CMG Radom oraz CMG Junior. Obydwie formacje trenują pod okiem Cezarego Gruszki i Marka Michalkiewicza.

Starszy zespół zajął 9 miejsce w 1 Lidze, mierząc się z formacjami z Polski, Węgier, Austrii i Niemiec. Młodszy zespół CMG Junior okazał się bezkonkurencyjny w kategorii młodzieżowej, Latein ? Youth!

2 grudnia 2017 r. zespół CMG Radom wziął udział w międzynarodowym turnieju "Donaupokal 2017" w Purkersdorf w Austrii.

Katarzyna Sławińska
Mama Angeliki ? tancerki CMG Radom


foto: REGINA fotografie
materiały formacji

Formacja Bingo wystartowała w kategorii Hobby Liga Youth uzyskując w finale drugie miejsce. Debiutujący w tym roku Błysk uplasował się w ogólnej klasyfikacji na 6. miejscu. W starszej kategorii, w drugiej lidze dorosłych po raz pierwszy wystąpił Ventus. W małym finale drużyna zajęła 1. miejsce, a w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 5. pozycji. Ventus to formacja młodzieżowa, składająca się z tancerzy w wieku 13-16 lat, zatem osiągnięty wynik jest dla nas bardzo satysfakcjonujący. Start w drugiej lidze tak młodej formacji, to bardzo dobre doświadczenie oraz krok do przodu w przygotowaniach do startu w starszej kategorii w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

Druga pozycja naszej młodszej formacji Bingo jest dla nas ogromnym sukcesem. Próbując swoich sił z tak dobrymi formacjami na Dance Cup rozwijamy się, a to jest dla nas priorytetem. Nie zwalniamy tempa, przed nami kolejne szkolenia i wiele wspólnie spędzonych chwil na sali. Cieszymy się, że mamy przyjemność współpracować z tak ambitnymi, młodymi ludźmi przepełnionymi pasją do tańca. Jesteśmy maksymalnie zaangażowani w rozwój formacji, zatem każdy dobry pokaz, poparty nasza wspólna, intensywna praca, jest dla nas czymś bezcennym.
W Wiedniu była fantastyczna atmosfera, zdrowa rywalizacja, doping, wróciliśmy pozytywnie nastawieni i to jest super.

W końcu taniec powinien nas, wszystkich tancerzy, trenerów łączyć.

Violetta Kowalczyk,
Szkoła Tańca Astra Oświęcimfoto: REGINA fotografie
materiały formacji