FORMACJE TANECZNE

Co z Mistrzostwami Polski Formacji Tanecznych?

Dodano: 2019-09-26 | 07:40:15


Zarówno PTT, jak i FTS znalazły miejsce w swoich kalendarzach na medalowe rozstrzygnięcia wśród formacji.


PTT, już 12 października, w Białobrzegach, natomiast FTS - 17 listopada, w Skierniewicach, kolejny raz kwalifikując laureatów do udziału w Mistrzostwach Europy i Świata 2020/2021.

Czy dwie, nowe wśród formacji tanecznych lokalizacje - Skierniewice oraz Białobrzegi zachęcą do udziału tancerzy i trenerów? Przekonamy się wkrótce, tymczasem trzymamy kciuki za pełne listy startowe.

W tym roku, wyjątkowo piłka znajduje się po stronie Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które 12 grudnia 2019 w Krakowie organizuje Mistrzostwa Świata WDC Formacji Tanecznych. Pytanie, czy nie za późno podjęto się takiej inicjatywy, na razie pozostaje bez odpowiedzi. Być może możliwość włączenia się do walki o najwyższe laury przekona do udziału nasze formacje - o lepszą okazję może być ciężko.

Zajawka Mistrzostw Świata WDC Formacji Tanecznych

W ostatnich latach, przyglądając się z boku, pozwolono na stopniową degradację wielu ośrodków przez lata stanowiących o różnorodności polskiego tańca formacyjnego, a tym samym tańca towarzyskiego w naszym kraju. Najbliższe miesiące pokażą, czy sytuacja ta może jeszcze ulec poprawie.

(-) Karolina Hojka
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2019-09-29 | 02:13