FORMACJE TANECZNE

formacje Szkoły Tańca Astra Oświęcim - Błysk i Bingo, Donaupokal 2018

Złoto i brąz dla Oświęcimia - wyniki Donaupokal 2018

Dodano: 2018-11-27 | 06:54:16


Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych nie były jedynym tanecznym wydarzeniem minionego weekendu. Formacje Szkoły Tańca Astra z Oświęcimia wyruszyły do Wiednia, na piętnastą już edycję turnieju Donaupokal.


formacje Szkoły Tańca Astra Oświęcim:
Błysk i Bingo, Donaupokal 2018
foto: materiały własne formacji

Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych nie były jedynym tanecznym wydarzeniem minionego weekendu. Formacje Szkoły Tańca Astra z Oświęcimia wyruszyły do Wiednia, na piętnastą już edycję turnieju Donaupokal. W tym roku zabrakło jednak zaciętej rywalizacji w najwyższych kategoriach. Termin zawodów okazał się pechowy - tuż przed Mistrzostwami Świata Formacji Latin w Shenzhen, tydzień przed Dance-Cup, który dla wielu polskich formacji został alternatywą Pucharu Dunaju.

Wszyscy nasi reprezentanci wrócili do Polski z uśmiechami na ustach - formacja Bingo podtrzymała złotą passę rozpoczętą na Mistrzostwach Polski FTS, natomiast młodsi koledzy i koleżanki z Błysku cieszyli się z brązowych medali. Młodzi tancerze kibicowali także swojemu trenerowi, który razem ze swoją drużyną HSV Zwolfaxing, gospodarzem turnieju, sięgnął z nową choreografią "Let me think about it" po złote krążki w 1. Bundeslidze, co z pewnością dodało formacji pewności przed wylotem do Chin. Z poprzednim układem "Poker Face" Zwolfaxing zajął 8. miejsce na Mistrzostwach Świata i 6. na Mistrzostwach Europy, jednak ich celem z pewnością będzie powrót do grona finalistów MŚ, z którego wypadli przed dwoma laty na rzecz drugiej austriackiej formacji, TSC Schwarz Gold.

HSV Zwolfaxing

HSV Zwolfaxing
foto: materiały własne formacji


Wyniki Donaupokal 2018:


Hobbyliga

 1. Bingo Szkoła Tańca Astra – Universe
 2. HSV Zwölfaxing D-Team – Falco
 3. Błysk Szkoła Tańca Astra – Senor Loco

2. Bundesliga

 1. TSG Backnang 1846 e.V. Tanzsport B-Team – Las Vegas
 2. TSC Besigheim A-Team – Rihanna
 3. TSA d. SSV Ulm 1846 A-Team – Fortis Nova
 4. Schwarz Gold C-Team – Madagascar
 5. DANCEFIRE Wr. Neustadt A-Team – SYMPHONIACS
 6. Rot-Weiss Wien A-Team – BTTF – Back to the Future

1. Bundesliga

 1. HSV Zwölfaxing A-Team – Let me think about it
 2. HSV Zwölfaxing B-Team – Pokerface
 3. TSC Schwarz Gold B-Team – Invictus
 4. HSV Zwölfaxing C-Team – And the Oscar goes to…
 5. TSG Backnang 1846 e.V. Tanzsport B-Team – Las Vegas

Wiedeń, 24 listopada 2018

A już za tydzień odbędzie się Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2018, w którym udział wezmą reprezentanci Polski, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Austrii. Do udziału w zawodach zgłosiło się 25. formacji.


Perchtoldsdorfer Dance Cup 2018Karolina Hojka
Hojka@TwistService.PL

Karolina Hojka
Karolina Hojka - od siódmego roku życia związana z Klubem Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w latach 2010-15 reprezentowała na Mistrzostwach Polski i turniejach zagranicznych. Z formacją Spin dwukrotnie zdobyła brązowy medal Mistrzostw. Aktualnie jest studentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po zakończeniu formacyjnej przygody pozostała fascynacja światem formacji tanecznych oraz niekwestionowana miłość do Very Tyumen...