HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2013

Mateusz MEFO Godlewski

IDEA

Dodano: 2013-03-14 | 07:33:16


Taniec to dar, który kiedyś otrzymałem. Nie na własność, ale po to abym się miał czym dzielić. To talent, który musimy nieustannie pomnażać...


foto:Mateusz Godlewski - bboy MEFO

IDEA


Hip Hop w Polsce zwykle kojarzony jest z ziomkami z ławek, w kapturach, z browarem w ręku. Za to z Ameryki przez telewizję i radio napływają do nas zupełnie inne obrazy. Hip Hopowcy ze złotymi łańcuchami, ćpający gandzie i koks, na imprezach w basenie z gołymi kobietami.

Smutne jest to, że większość Polskich hiphopowców bezmyślnie łyka ten obraz stając się tym co masowo pokazuje MTV.

Nie chcę żeby tak było, ja taki nie jestem, znam wielu porządnych ludzi którzy szanują swoje kobiety i swoje rodziny, są hiphopowcami ale nie chcą być kojarzeni z tym skrzywionym obrazem napływającym z różnych stron.

KRS ONE powiedział, że w hiphopie nie chodzi o to aby wydostać
się z ulicy i pójść własną drogą. Sedno jest w tym, żeby na niej
zostać zachowując godność człowieka.

Byłem na ulicy tak jak każdy z nas, i tak jak każdy z nas zrobiłem wiele głupot, których się teraz nie wypieram. Jednak wyciągnąłem kilka wniosków i:

Zobaczyłem, że nikt nie będzie mnie szanował, jeśli wpierw nie zacznę się szanować sam.
Zobaczyłem, że nikt nie będzie szanował mojej rodziny, jeśli ja jej nie będę szanował.
Zobaczyłem, że nikt nie będzie szanował mojej kobiety, jeśli ja jej pierwszy nie uszanuje.

Zauważyłem, że sam mogę uczyć szacunku innych. Nawet tych, którzy się sami nie szanują. Mogę szanować bezdomnego tak jak był by, kimś zamożnym. Mogę szanować i traktować jak damy kobiety, które bluzgają, nie znają swojej prawdziwej wartości i nie szanują się w żaden sposób. Mówię także o zwykłych ludziach, z urzędów miejskich, sprzedawców ze sklepu, kierowców autobusów oraz innych kierowców na drogach.

Przyszedł czas na decyzję. Postanowiłem zmienić obraz HIP HOPU zaczynając od samego siebie.

Coraz więcej ludzi to zauważa, i coraz więcej ludzi czuje, że reprezentują coś więcej, że hip hop jest czym więcej. Mówię tu o ludziach z ulicy, którzy walczą o godność, budują wartość i sprawiają, że ulica staje się czymś wartościowym. Nie dają się zgorszyć i nie gorszą ulicy. Ale wynoszą ją na kolejny LEVEL!

Jeśli wierzysz w tą ideę, i chcesz pójść tą samą drogą, jestem zaszczycony, twoją obecnością na pokładzie. Jeśli uważasz, że na blogu są wartościowe rzeczy to udostępnij go na fejsie oraz zostaw swój komentarz poniżej. Każdy komentarz w domyśle traktowany jest przeze mnie jako głos lub podpis wspierający tą ideę.

Dzięki i Pozdrawiam.

MefoPrzedruk z bloga - i za zgodą - Mateusza MEFO Godlewskiego.

W podobnym duchu:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2013-03-16 | 11:52

Dziś jest
13 lipca 2024

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI