HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2013

WDSG Kaohsiung 2013 - Hip Hop

WDSG Kaohsiung 2013 zakończone

Dodano: 2013-09-21 | 15:30:55


W piątek, 20 września 2013 r., konkurencjami tańców latynoamerykańskich i hip hop-u zakończyły się, trwające przez pięć dni w Kaohsiung na Tajwanie WDSGames 2013.


Medaliści HIP HIP
foto: Prof. dr Helmut Roland

Ostatniego dnia WDSGames Kaohsiung 2013 Polacy odnieśli kolejny sukces, tym razem w konkurencji Mini Formacji Hip Hop zajmując medalowe - trzecie miejsce. Rywalizowali z ośmioma formacjami. Złoty medal przypadł formacji ze Słowenii, srebrny - Holendrom. Konkurencje Hip Hop-u prezentowane w Kaohsiung odbywały się wg reguł obowiązujący w International Dance Organization (IDO).


Polską "brązową" formację tworzyli:

  • Barbara Barba Kuchta
  • Adrian Trepiak
  • Anna Łukasiak
  • Emil Benedykciuk
  • Michał Hendzel
  • Kuba Przybysz
Gratulujemy!

WDSG Kaohsiung 2013 - Latin

WDSGames 2013 - Latin
foto: Prof. dr Helmut Roland

Ostatniego dnia WDSGames o miano najlepszych rywalizowały także pary tańca towarzyskiego w stylu Latin. W tej konkurencji nie mieliśmy polskiej reprezentacji, a na podium stanęli reprezentanci Włoch, Niemiec i Rosji:

  1. Aniello Langella & Khrystyna Moshenska - Włochy
  2. Marius-Andrei Balan & Nina Bezzubova - Niemcy
  3. Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva - Rosja

Wyniki - WDSGames 2013 - LatinPolska w Kaohsiung była widoczna. Nasi reprezentanci wrócili do kraju z kilkoma medalami: złotym w Rock and Roll'u akrobatycznym, srebrnym - w Boogie Woogie i dwoma brązowymi - Formacja Standardowa LOTOS Jantar i Mini formacja HIP HOP.

Niestety w tańcu towarzyskim nie mieliśmy medalowej reprezentacji. W stylu standardowym - "otarliśmy się" o finał - Guseppe Longarini i Katarzyna Kapral zajęli 7. miejsce w półfinale, a w stylu Latin - nie wystawiliśmy żadnej polskiej pary!Dziś jest
13 lipca 2024

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI