INNE TAŃCE - ARCHIWUM / WYBIERZ / ROK 2013

Paulina Turska

Salsa - Polka Wicemistrzynią Świata

Dodano: 2013-10-30 | 04:52:28


Mistrzostwa Świata Salsy, które odbyły się w Turynie w miniony weekend okazały się być szczęśliwe dla polskiej tancerki Salsy - Pauliny Turskiej, która zdobyła tytuł II Wicemistrzyni Świata.


Paulina Turska
foto: materiały prasowe TS

Mistrzostwa Świata Salsy w Turynie (Włochy) odbyły się 25 - 27 października 2013 roku. Organizatorem była włoska federacja Federazione Italiana Danza Sportva - FIDS. Do startu w mistrzostwach kwalifikowali się tancerze, którzy wygrali Mistrzostwa Polski lub zakwalifikowali się finału MP.

Paulina Turska startowała w kategorii "Salsa Solo Show", w której uczestnicy muszą zaprezentować swoje choreografie w trzech odsłonach. Do finału kwalifikowało się jedynie pięć uczestniczek, wśród których, tym razem, była także reprezentantka Polski - Paulina Turska, która wytańczyła miejsce na podium, zajmując trzecie miejsce, i zdobywając tytuł II WiceMistrzyni Świata Salsy.


Paulina Turska - tancerka, instruktorka, choreograf specjalizująca się w Latin Dance i Mambo. Związana jest z Trójmiejską Akademią Tańca i Ruchu "The Salsa Kings". Uczestniczyła w telewizyjnych programach "Got To Dance" - finalistka i "You Can Dance" - półfinalistka. Członkini spektaklu "Roots" Przemysława Wereszczyńskiego.