TANIEC TOWARZYSKI

Open Ace Arena Cup - Tomaszów Mazowiecki

Kolejne mistrzostwa w Polsce

Dodano: 2022-10-18 | 14:38:14


WDO Mistrzostwa Europy Amatorów w obu stylach odbyły się w ramach wydarzenia tanecznego Open Ice Arena Cup w Tomaszowie Mazowieckim.


Open Ace Arena Cup w Tomaszowie Mazowieckim, to nowe wydarzenie taneczne na scenie tańca towarzyskiego w Polsce. Główna konkurencja - WDO Mistrzostwa Europy Amatorów odbyła się według zasad nowej, światowej, organizacji tanecznej Word Dance Organisation zawiązanej w Blackpool w 2019 roku.

Mistrzostwa w Tomaszowie Mazowieckim były, obok WDO Mistrzostw Świata Amatorów Latin, które odbyły się w Warszawie 17 września 2022 r., drugim turniejem w Polsce rozegranym w ramach i na zasadach WDO.

Zaproszenie organizatorów: Fundacji Cantinero i Klubu Sportowego Cantinero przyjęły pary taneczne z 7. państw plus Polska w stylu Latin i z 4. państw plus Polska w stylu Standardowym. O tytuł najlepszych par amatorskich Europy rywalizowało 37. par latynoamerykańskich i 16. - w stylu standardowym.

Nieczęsto, szczególnie na międzynarodowych turniejach w Polsce, udaje się zgromadzić w panelach sędziowskich tak wybitnych znawców tematu, byłych mistrzów świata, Europy, Polski. Udało się to Jakubowi Rybickiemu i Grzegorzowi Rybickiemu - personalnie odpowiadającymi za organizację Open Ace Arena Cup.

W panelu standardowym zasiadali: Janusz Biały w roli sędziego głównego, Olga Urumowa (Ukraina), Snieguole Wood (Litwa), Sergey Surkov (Anglia), Bryan Watson (Niemcy), Nino Romano (Włochy), Jonathan Wilkins (USA), Sascha Karabey (Niemcy), Arunas Bizokas (Litwa), Jelena Samuilova (Łotwa), Małgorzata Garlicka-Sudoł (Polska) i Paulina Glazik (Polska).

Natomiast w stylu Latin: Janusz Biały w roli sędziego głównego, Olga Urumowa, Jagoda Batagelj (Słowenia), Snieguole Wood, Melia (Polska), Hanna Kartunen (Finlandia), Slavik Kryklyvyy (Ukraina), Hans Galke (Niemcy), Nino Romano, Karina Smirnoff (USA), Arunas Bizokas i Kinga Jurecka-Fiksa (Polska).

Finaliści WDO Mistrzostw Europy Amatorów Standard:

 1. Michał Le i Sandra Jabłońska - Polska
 2. Glenn Richard Boyce i Caroly Janes - Wielka Brytania
 3. Maciej Kadłubowski i Karolina Kozów - Polska
 4. Vadym Negrebetskyi i Kornelia Kopaczyńska - Polska
 5. Yuriy Prokhorenko i Mariya Sukach - Ukraina
 6. Cezary Szymański i Julia Domaradzka - Polska

WDO Mistrzostwa Europy Standard - Tomaszów Mazowiecki 2022

WDO Mistrzostwa Europy Latin - Tomaszów Mazowiecki 2022


Finaliści WDO Mistrzostw Europy Amatorów Latin:

 1. Petar Daskalov i Zia James - Anglia
 2. Joel Lopez i Kristina Bespechnova - Hiszpania
 3. Lorenzo Magnante i Beatrice Fabi - Włochy
 4. Serhii Ahvanian i Daria Mazhova - Polska
 5. Robert Virenius i Veera Hedman - Finlandia
 6. Avtandili Shonia-Gutovskyi i Lele Khutsishvili - GruzjaRealizacja video DTV Crew: Facebook | Instargarm

Open Ace Arena Cup, to nie tylko WDO Mistrzostwa Europy, to także turnieje cyklu Open to the World, Solo Dance, czy też Premium PTT.


Wyniki:Michał Le i Sandra Jabłońska - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA