TANIEC TOWARZYSKI

Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz w Wuhan 2024, Chiny

Zdobywali Chiny

Dodano: 2024-04-30 | 17:10:33


Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz zdobywali tanecznie Chiny, skąd wracają z 5-tym, finałowym, miejscem wytańczonym w WDSF World Open (NS) Standard.


Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz
foto: materiały redakcyjne


Ostatni weekend kwietnia był zdecydowanie spokojniejszy, niż niedawny pełen mistrzostw - mistrzowski weekend 13-14 kwietnia br. Na parkietach WDSF odbył się tylko jeden turniej rangi mistrzostw świata, w konkurencji młodzieży starszej, poniżej 21 lat, w stylu standardowym w Wuhan, w Chinach. Azjatycka lokalizacja tych mistrzostw - pośrednio - wpłynęła na brak w nich reprezentantów Polski. Mistrzami Świata w tej konkurencji zostały dwie pary z Rumunii i jedna Kazachstanu: Butnaru Luca Teodor i Bidica Julia Denisa, Clit Serban Constantin i Aurora Gioncada, Maxim Zhilenkov i Alua Kargabaeva.

WDSF World Open (NS) Wuhan 2024 - Chiny

Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz
foto: materiały redakcyjne

Jednak polskich par w Wuhan nie zabrakło. W turnieju rangi WDSF World Open (NS) Standard, z Polski, zatańczyli Piotr Paszewski i Mara Mozdyniewicz, tancerze Studia Tańca PM Lubin. Był to ich pierwszy występ w Chinach. W tanecznej rywalizacji z 80-ma parami, wytańczyli - jak wspomnieliśmy - 5. miejsce. W finale, oprócz nich, zatańczyli:
  1. Tomas Fainsil i Violetta Fainsil - Niemcy
  2. Qiu Yuming i HU Jingyi - Chiny
  3. Dusan Grula i Giada Cragnolini - Słowacja
  4. Tan Ran i Zhou Xinning - Chiny
  5. Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz - Polska
  6. XU Ziyin i Yan Xinru - Chiny.

Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz oraz Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk

od lewej: Natalia Mikołajczyk, Łukasz Świtalski, Marta Mozdyniewicz, Piotr Paszewski
foto: materiały redakcyjne

Piotr i Marta nie byli jedynymi polskimi tancerzami, którzy podjęli się rywalizacji na parkiecie Dalekiego Wschodu, w Wuhan. W tej samej konkurencji zatańczyli Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk, którzy reprezentują Niemcy. Wytańczyli półfinałowe, 8. miejsce.


foto: materiały redakcyjne

Piotr i Marta, w odpowiedzi na pytanie: Co ich najbardziej zaskoczyło w Chinach, w odniesieniu do europejskich turniejów tej rangi, powiedzieli: To co nas najbardziej nas zaskoczyło to organizacja i opieka na najwyższym poziomie. Dodatkowo, na otwarcie wydarzenia, rejs statkiem po rzece Yangtze (przepływającej przez Wuhan) i bankiet na tymże statku dla par i sędziów. Turniej odbywał się na dużej, pięknej, hali. Przepiękny, ogromny turniej! Tutaj, w Azji, tancerzy traktują naprawdę jak gwiazdy!

WDSF World Open (NS) Wuhan 2024 - Chiny

Sędziowie
foto: Facebook - Robert Faoro

Panel sędziowski, 10-osobowy, pracował pod przewodnictwem Chairpersona - Valeri Ivanova (Hiszpania), a w jego składzie, z Polski, był - Tomasz Konury. Turnieje sędziował także - trener wielu polskich par tanecznych - Robert Faoro.
TwistService.PL Portal Taneczny
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Adam Socik
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA