KLUB KIBICA / 2011 / MAJ

Marek Kosaty & Paulina Glazik

ME Kalisz za nami ...

Dodano: 2011-05-15 | 17:56:26


Za nami sobotnie Mistrzostwa Europy Amatorów Standard w Kaliszu, w których nasi reprezentanci Marek Kosaty & Paulina Glazik zajęli 5. miejsce.


Marek Kosaty & Paulina Glazik
foto: Maciej Rey

Tytuł Mistrzów Europy obronili reprezentanci Niemiec - Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler.
Druga para reprezentująca Polskę - Sergiu Rusu & Dorota Makar zajęli 17. miejsce (ćwierćfinał).

Z różnym skutkiem radziły sobie polskie tancerki reprezentujące inne kraje Europy, które zajęły miejsca:
26.-28. - Virgiliu Bumbu & Kamila Sakowska (Mołdawia)
26.-28. - Rares Cojoc & Katarzyna Kapral (Rumunia)
33. - Vladimir Slon & Bianka Żubrowska (Austria)
37.-38. - Stephen Arnold & Karolina Szmit (Anglia)
43. - Iurii Borivskyi & Kaja Jackowska (Szwecja).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Wyniki - prezentacja wg programu: IDSF     PTT


Same mistrzostwa miały elegancką oprawę, odbywały się w funkcjonalnej, przestrzennej hali sportowej Arena. Prowadzenia Mistrzostw podjęły się profesjonalistki w tej dziedzinie - Panie Anna Przewoźniak i Monika Sakowska.

Bardzo dużym atutem Mistrzostw była bezpośrednia transmisja na żywo w Internecie, realizowana z kilku kamer. Doskonała realizacja przekazu na żywo została zauważona przez przedstawicieli IDSF-u. W redakcyjnym komentarzu z Kalisza, który ukazał się nazajutrz po Mistrzostwach, dziś - 15 maja, na stronie WorldDanceSport.org - czytamy między innymi: "W przypadku polskich organizatorów i producentów należą się gratulacje. Nie ma wątpliwości, że będzie to trudne do naśladowania w przyszłości ... jednak wszystkie główne turnieje mistrzowskie IDSF powinny być transmitowane na żywo lub retransmitowane!".

Szkoda tylko, że nie zostały wykorzystane wszystkie możliwości "prawdziwej eksplozji fascynacji tańcem" (Janusz Pęcherz - Prezydent Miasta Kalisza, folder Mistrzostw). Jadąc do Kalisza spodziewałem się hali Arena pękającej w szwach od publiczności. Niestety tak nie było, a szkoda, bo nie wiadomo kiedy znów będziemy mogli podziwiać na żywo, w Polsce, najlepszych tancerzy Europy. O przyznanie organizacji mistrzostw w Kaliszu Polska starała się wiele lat.

A tak tańczą Mistrzowie Europy w pokazie po ogłoszeniu wyników:Polecamy filmy video wielu innych par - uczestników Mistrzostw, zamieszczone przez Państwa Uniejewskich w ekspresowym tempie na stronie: adiel.pl.

Pisaliśmy o Mistrzostwach:

Mistrzostwa Europy w Polsce
ME Kalisz - finał
Komentarze: 4 Ostatnio dodany: 2011-05-21 | 19:38

Dziś jest
14 czerwca 2024

KLUB KIBICA