KLUB KIBICA / 2011 / PAŹDZIERNIK

Robert Miller & Justyna Łuczak

Spokojny weekend

Dodano: 2011-10-09 | 14:25:51


Mija drugi weekend października, który w porównaniu do poprzedniego (1-2 października) jest niezwykle spokojny, wolny od wielkich spektakularnych turniejów.


Robert Muller & Justyna Łuczak
foto: Tomasz Reindl

W pierwszy weekend października 2011 roku emocjonowaliśmy się przede wszystkim WDSF Mistrzostwami Świata Młodzieży w stylu Latin w Ostrawie. Natomiast na stronach WDSF byliśmy świadkami medialnego szumu wokół turniejów Grand Slam rozgrywanych także w Ostrawie - w stylu Latin i w Saint Petersburgu - w stylu Standard. Niestety w obu turniejach Grand Slam nie zatańczyła ani jedna polska para.

Aktualny weekend to turnieje w Mińsku na Białorusi. Wczoraj został rozegrany WDSF International Open Latin,  w którym zatańczyły trzy polskie pary:
  • Robert Muller & Justyna Łuczak - 11. miejsce,
  • Paweł Nesterowicz & Katarzyna Vu Manh - 20. miejsce,
  • Konstanty Kolesińki & Agata Kozioł - 25. miejsce.
W konkursie startowały 62. pary, a sędziował Pan Włodzimierz Smirnow, który przesłał korespondencję z Mińska.

Z kolei drugiego dnia turnieju w Mińsku, w konkursie WDSF International Open Standard wyniki polski par wyglądały następująco:
  • Piotr Purchała & Anastasiia Iermolenko - 6. miejsce,
  • Paweł Nesterowicz & Katarzyna Vu Manh - 13. miejsce,
  • i w barwach Danii - Alan Vedel & Małgorzata Cieszkowska - 21. miejsce.


Wczoraj (8 października) odbyły się również turnieje rangi Grand Slam Standard i Latin w Aarhus (Dania). Niestety, nie jest ten turniej tak mocno promowany, jak turnieje w miniony weekend i w chwili redagowania tego artykułu - nigdzie w Sieci nie są dostępne rezultaty. Wiadomo jedynie, że w panelu sędziowskim pracował Pan Marek Chojnacki.

Oficjalnych wyników z turniejów Grand Slam nadal brak (11 października) ?!, ale z komentarzy wiemy, że w Aarhus tańczyli:
  • Marek Kosaty & Paulina Glazik - 3. miejsce, i
  • Łukasz Tomczak & Aleksandrą Jurczak - 9. miejsce.
Pełne WYNIKI Grand Slam Standard


W kraju, po rozegranych wczoraj sześciu turniejach, dziś w niedzielę, 9 października, prawdziwa posucha - po odwołaniu turnieju w Ciechanowie - TYLKO jeden turniej w Kostrzynie nad Odrą!

Po spokojnym weekendzie przed nami tydzień pełen emocji, we wtorek 11 października startuje angielski turniej INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS w Brentwood odbędą się rundy eliminacyjne, zaś finały w The Royal Albert Hall w Londynie.

Dziś jest
29 maja 2023