PUBLICYSTYKA / 2011 / ARTYKUŁY ROKU 2011

Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa

Freedom to dance...

Dodano: 2011-10-31 | 07:40:25


Publikujemy oświadczenie Mistrzów Polski PTT i FTS Amatorów Latin - Marka Fiksy i Kingi Jureckiej-Fiksy, w związku z aktualną sytuacją, jaka istnieje w świecie tańca towarzyskiego.


Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa
foto: Eugeniusz Bernaciak

W związku z aktualną sytuacją, jaka istnieje w świecie tańca towarzyskiego, zdecydowaliśmy się publicznie uzasadnić naszą decyzję o zmianie federacji.

Po prawie dwudziestu latach uczestniczenia we wszelkiego rodzaju festiwalach i turniejach tańca na całym świecie nadszedł czas, w którym zostaliśmy pozbawieni wolności wyboru. Od samego początku naszego tańca mieliśmy takie możliwości i szczęście, żeby konkurować z najlepszymi parami zarówno na Mistrzostwach Świata i Europy, jaki i na innych nie mniej znaczących turniejach w Assen,  Blackpool czy Bournemouth.

Parę lat temu została nam już odebrana możliwość tańczenia na jednym z naszych najukochańszych turniejów tańca - Dutch Open w Assen (dawne Slagharen), z którym łączy nas wiele wspomnień. Potem zakazano startów w równie lubianych przez nas angielskich turniejach, takich jak Imperial, All England czy London Ball.

Tegoroczna decyzja WDSF, dotycząca zakazu tańca na UK Open Championships i International Championships, ostatecznie przesądziła o naszym przejściu do WDC AL.
 
Nie zgadzamy się na ograniczanie wolności w naszych wyborach, zwłaszcza, że żadna federacja nie współfinansuje naszego tańca. Uwielbiamy startować na turniejach i pragniemy mieć możliwość zaprezentowania siebie gdziekolwiek MY zechcemy.

Polskiemu Towarzystwu Tanecznemu chcielibyśmy podziękować za wspólnie przeżyte chwile na parkietach w całej Polsce, a wszystkim tancerzom życzymy "freedom to dance".

Kinga i Marek Fiksa


Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA