POLONIA TANECZNA / 2011 / WYDARZENIA 2011

Michał Malitowski & Joanna Leunis

WDC Mistrzostwa Europy Professional Latin

Dodano: 2011-11-20 | 23:27:15


Mistrzostwa Europy par zawodowych w stylu Latin federacji WDC odbyły się w sobotę, 19 listopada 2011, w Bonn (Niemcy).


Michał Malitowski & Joanna Leunis
foto: Mary Lou Photography

Mistrzostwa Europy odbyły się w The Big Hall (Wielkiej Sali) Hotelu Maritim w Bonn, która uważana jest za jedną z najbardziej "klimatycznych" sal hotelowych w Niemczech, idealnie nadających się do realizacji tej rangi wydarzeń.

O mistrzowskich tytułach decydowało 9. sędziów, którym przewodniczył Pan Klaus Gundlach z Hamburga. W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Pan Krzysztof Wasilewski z Olsztyna.

W składzie panelu sędziowskiego pracowali także:

 1. Francois Visele - Francja
 2. Nicola Nordin - Wielka Brytania
 3. Denise Abrate - Włochy
 4. Krzystof Wasilewski - Polska
 5. Elena Khorova - Rosja
 6. Warren Brown junior - Szkocja
 7. Barbara Ambroz - Słowenia
 8. Attila Laslo - Węgry
 9. Eveline Hadrich Hormann - Niemcy.

W Mistrzostwach wystartowało 35. par tanecznych z 20. krajów Europy.

Tytuł Mistrzów Europy po raz 5. obronili Michał Malitowski i Joanna Leunis, którzy w latach 2007 - 2010 zdobywali ten tytuł reprezentując Polskę, zaś w roku bieżącym, po zmianie reprezentacji, tytuł "wraz z parą" przynosi splendor Anglii.

Na miejscu drugim z tytułem I Wicemistrzów Europy, rosyjsko-polskie taneczne małżeństwo, Sergiey Surkov i Melia Surkov (Agnieszka Melnicka) - reprezentanci Rosji. Tytuł II Wicemistrzów Europy powędrował zaś do reprezentantów Słowenii - Andreja Skufca i Melindy Torokgyorgy.

Kolejne miejsca w finale przypadły reprezentantom - odpowiednio: Litwy, Niemiec i Włoch:
 • 4. - Justinas Duknauskas & Anna Melnikova-Duknauskas - Litwa
 • 5. - Markus Homm & Ksenia Kasper - Niemcy
 • 6. - Emanuele Soldi & Elisa Nasato - Włochy.


Polskę w Bonn reprezentowały dwie pary:

 • Andrej Mosejcuk & Kamila Kajak-Mosejcuk - 7. miejsce w półfinale,
 • Radosław Hojsan & Małgorzata Jabłońska - 21. miejsce, ćwierćfinał.

Z dwójki polskich par, szczególnie Andrej Mosejcuk z Kamilą Kajak-Mosejcuk, zatańczyli znakomicie i otrzymali wiele pozytywnych recenzji swojego tańca, co bardzo cieszy i rokuje na przyszłość. Gratulujemy! Andrej z Kamilą już w najbliższy weekend będą mieli możliwość "weryfikacji" wyniku osiągniętego na Mistrzostwach Europy w Bonn, podczas tradycyjnego, corocznego turnieju w Insbrucku (Austria). Trzymamy kciuki!


Cieszy również wynik innej pary, której Twist Service często kibicuje. Są to Anton Sboev i Partycja Raniś, duet rosyjsko-polski, reprezentujący Anglię. Anton i Patrycja mieli możliwość startu w Mistrzostwach dzięki "instytucji" tzw. "dzikiej karty", która umożliwia start w mistrzostwach trzem parom tanecznym, które mają najwyższą pozycję rankingu WDC, a nie zostały nominowane przez narodowe organizacje taneczne.

Anton i Patrycja mocno walczyli o wejście do półfinału, remisując na miejscu 13. (ćwierćfinał) z reprezentantami Słowenii - Peterem Majzelj & Mają Gerzak.WYNIKI szczegółowe MISTRZOSTW EUROPY (scrutelle.info)
Komentarze: 8 Ostatnio dodany: 2011-11-23 | 21:33

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA