KLUB KIBICA / 2012 / LUTY

Finaliści Senior II Open Standard

Polacy na Saxsonian Dance Classics

Dodano: 2012-02-28 | 08:48:58

Miniony weekend to nie tylko Mistrzostwa (Polski) PTT i FTS w Bydgoszczy. W tym czasie polskie pary tańczyły także za granicami kraju - w dalekiej Japonii i za miedzą w Niemczech, w Coswig k/Drezna.

Katarzyna i Robert Szlendak (6. miejsce)

Turniej w Coswig - III Saxonian Dance Classics - to piękna impreza, w której znakomita większość uczestników to seniorzy. Zatańczyli oni we wszystkich kategoriach wiekowych. W najstarszej kategorii - Senior IV - tańczą 66-latkowie! Obok konkursów seniorów rozegrano także turniej WDSF w 10 tańcach. Łącznie zatańczyły 553. pary, w tym także pary z Polski.

W konkursie WDSF Senior II Open Standard znakomicie spisali się Państwo Katarzyna i Robert Szlendakowie, który zajęli 6. finałowe miejsce w rywalizacji ze 117. parami. Konkurencja była wyjątkowo mocna, wśród startujących było 12. "gwiazdek" plus trzykrotni Mistrzowie Świata i pary z pierwszej dziesiątki rankingu. Turniej wygrali Niemcy - Michael i Beate Lindner.

Dzień wcześniej (w sobotę 25 lutego) startowali Seniorzy I w stylu Standard - Emil i Dorota Gajda oraz Robert i Barbara Pawlik zajmując miejsca 37. i 56. w rywalizacji z 95. parami.

W kategorii amatorów WDSF 10. tańców startowały cztery polskie pary, które zajęły miejsca 21.-24. w drugiej - ćwierćfinałowej - rundzie:
  • Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska,
  • Tobiasz Uniejewski & Antonina Zhukova,
  • Konrad Paprocki & Justyna Malisz,
  • Marcin Kiszteliński & Kamila Dąbrowska.
Konkurs wygrała para ukraińska Volodymr Lyatov & Veronika Myshko.

W panelu sędziowskim był Pan Andrzej Jakubowski.
Turniej zorganizowany jak zwykle bardzo dobrze i przyjaźnie dla tańczących par. Polecamy za rok wszystkim tancerzom.