KLUB KIBICA / 2012 / MARZEC

Adam Vasina & Dagmara Nowak

Turnieje ostaniego weekendu marca

Dodano: 2012-03-30 | 07:28:21

W ostatni weekend marca (24 i 25.03.2012) wiele polskich par tanecznych, a także polskich sędziów, uczestniczyło w licznych wówczas turniejach tańca organizowanych w różnych krajach Europy, o czym z kronikarskiego obowiązku informujemy.

O jednym z turniejów weekendu 24-25 marca br. - WDSF Mistrzostwach Świata Juniorów II Standard w Moskwie  - pisaliśmy w oddzielnym artykule.

Ponadto polskie pary uczestniczyły w turniejach na Ukrainie, Litwie, w Niemczech, na Sardynii, w Czechach i we Francji.

Stanislav Shklyar's Cup 2012 - Donetsk, Ukraina

Finałowym miejscem może pochwalić się Wojtek Jeschke & Małgorzata Kowalska, którzy w konkurencji standardowej zajęli VI miejsce. Turniej wygrali reprezentanci Niemiec - Simone Segatori & Annette Sudol.
W turnieju tym tańczyli także:
  • Marcin Tichoniuk & Agnieszka Gajak (13.-14. miejsce)
  • Marek Szulgo & Renata Schodnik (17. miejsce)
  • Paweł Nesterowicz & Katarzyna Vu Manh (19. miejsce)
W turnieju tym startowała także Kamila Sakowska, która w parze z Virgiliu Bumbu - mołdawsko-polska para, reprezentująca Mołdawię, zajęli 7. półfinałowe miejsce.

W konkurencji latynoamerykańskiej zatańczyły dwie polskie pary:
  • Robret Muller & Justyna Łuczak (24. miejsce) i
  • Paweł Nesterowicz & Katarzyna Vu Manh (36. miejsce).
Wśród sędziów z Polski był Pan Włodzimierz Smirnow.

WYNIKI:
WDSF International Open Standard - Donetsk
WDSF International Open Latin - Donetsk

Grand Prix Niemiec Limbach-Oberfrohne

Finałowym miejscem w WDC Grand Prix Niemiec Zawodowców Latin w Limbach-Oberfrohne mogą pochwalić się także Viacheslav Mostsevoi i Agnieszka Pomorska - zawodowa para taneczna z Gdyni. Zajęli VI miejsce po przetańczeniu trzech rund.
W finale zatańczyli:
  1. Markus Homm i Ksenia Kasper
  2. Ilia Russo i Oxana Lebedew
  3. Valera Musuc i Nina Trautz
  4. ladislav Talybin i Evgenia Poskrebysheva
  5. Steffan Zoglauer i Sandra Koperski
  6. Viacheslav Mostsevoi i Agnieszka Pomorska - Polska.

Alytus Open 2012 - Litwa

W sobotę (24.03.2012) w turnieju WDSF International Open Latin w Alytus na Litwie zatańczyły dwie polskie pary:
  • Marcin Wojtkowiak i Aleksandra Jurga - zajmując 8. miejsce w półfinale oraz
  • Volodymyr Sharapov i Joanna Dąbrowska - 11. miejsce.
Na miejscu 18. uplasowali się reprezentanci Łotwy - Arturs-Karols Junelis & Natalia Olga Szypulska - łotewsko-polska para młodzieżowa, zaś w panelu sędziowskim Polskę reprezentował Pan Arkadiusz Pavlović. Konkurs wygrali Łotysze - Marts Smolko & Viktorija Puhovika.

WYNIKI:
WDSF International Open Latin - Alytus, Litwa

Sardinia International Dance Cup 2012

W niedzielę, 25 marca 2012, na drugiej co do wielkości wyspie Morza Śródziemnego - Sardynii (Włochy), w miejscowości Olbia odbył się turniej Sardinia International Dance Cup 2012, w którym w konkurencji WDSF International Open Latin startowała czesko-polska para Adam Vasina & Dagmara Nowak. Reprezentanci Polski zajęli 14. miejsce wśród 70. uczestniczących par. Konkurs wygrała para duńska - Andrea De Angelis & Frederikke Norgaard.

W panelu sędziowskim barwy Polki reprezentowała Pani Alicja Majewska.

WYNIKI:
WDSF International Open Latin

Brno Open 2012 - Czechy

Brno Open jest bardzo popularnym turniejem wśród polskich par tanecznych. Najlepszym "polskim" wynikiem w konkursie WDSF International Open Standard pochwalić mogą się Krzysztof Musioł i Karolina Anioł, którzy w ćwierćfinale zajęli 16. miejsce. Druga polska para - Dawid Skrzydłowski i Maja Barczuk - zamykała ćwierćfinał, na 24. miejscu. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec - Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler.

W tej konkurencji zatańczyli także:
  • Krzysztof Myka & Malgorzata Rusiniak - 33. miejsce,
  • Konrad Paprocki & Justyna Malisz - 36.miejsce,
  • Paweł Stękała & Danuta Kwaśny - 44.-46. miejsce,
  • Maciej Nagórski & Magdalena Fron - 51.-54. miejsce.

W Brnie znakomicie spisały się pary juniorskie. W kategorii Junior I Standard drugie miejsce zajęli Kacper Gajkowski & Hanna Maciejewska, zaś Wojtek Rokita & Oliwia Kasprzak - 8. miejsce, w 8-parowym finale. Natomiast w stylu latynoamerykańskim Kacper Gajkowski & Hanna Maciejewska również byli w finale zajmując 6. miejsce, w 7-parowym finale. Wojtek Rokita & Oliwia Kasprzak zajęli w tym stylu 18. miejsce.
Trzecia polska para - Dawid Gajkowski & Kamila Amuszkiewicz zajęli miejsca: 13. w stylu Standard i 21.-22. w stylu Latin.

Agata Pilarska i jej pary taneczne

Kacper Gajkowski & Hanna Maciejewska
Dawid Gajkowski & Kamila Amuszkiewicz
i Krzysztof Kącicki

W konkurencjach Juniorów Starszych zatańczyła jedna polska para Krzysztof Kącicki & Julia Bień, którzy w stylu Standardowym zajęli 5. miejsce, zaś w Latynoamerykańskim - 10.-11.

Na zakończenie konkursy Rising Stars. W stylu Latin w półfianale, na 10. miejscu zatańczyli Marcin Zaprawa i Anna Piaseczna. Kolejne polskie dwie pary uplasowały się w 1/8 finału:
  • Maciej Walczak & Ksenia Kolesnik - 28. miejsce,
  • Konrad Paprocki & Justyna Malisz - 44. miejsce.
Natomiast w stylu Standardowym zatańczyło dużo więcej polskich par. Najlepszą okazała się para - Marcin Koczur i Anna Uznańska, którzy zajęli 7.-8. miejsce w półfinale. Pozostałe polskie pary to: