POLONIA TANECZNA / 2012 / WYDARZENIA 2012

Michał Malitowski & Joanna Leunis

BDF 2012 Professional Latin

Dodano: 2012-05-31 | 21:10:32

Pary zawodowe w stylu Latin zaprezentowały się w Blackpool w środę, 30 maja. Turniej zakończył się zgodnie z tradycją w godzinach nocnych. Po raz piąty wygrali Michał Malitowski i Joanna Leunis.

Michał Malitowski i Joanna Leunis po raz pierwszy wygrali Blackpool Dance Festival dla Anglii. Poprzednie, cztery zwycięstwa, odnosili reprezentując Polskę.

W porównaniu do ubiegłego roku, na podium tej konkurencji, nie było zmian. Na drugim miejscu Riccardo i Yulia, a na trzecim Sergey i Melia - para, która przed laty zdobywała punkty również dla polskiego tańca, reprezentując Polskę przez wiele lat.

W finale, na 6. miejscu znaleźli się Rosjanie - Anton Karpov i Ekaterina Lapaeva, którzy przebojem weszli do światowej czołówki par zawodowych.

9. Emanuele Soldi & Elisa Nasato - Włochy

Najlepszym wynikiem "polskim" mogą pochwalić się Andrej Mosejcuk & Kamila Kajak, którzy zajęli 22. miejsce w ćwierćfinale. Rundę wcześniej (4. - top 49.), na 45. miejscu zakończyli Przemek Łowicki & Martina Markova.

Znakomicie zatańczyły pary "tanecznej emigracji", którym Twist Service z przyjemnością kibicuje:
  • Anton Sboev & Patrizia Raniś (Anglia) - na 19. miejscu w ćwierćfinale,
  • Rafał Piecyk & Betty Attia reprezentujący Kanadę - 37. miejsce (runda 4. top 49.).