KLUB KIBICA / 2012 / LIPIEC

Schladming (Austria)

WDSF Styrian Open 2012

Dodano: 2012-07-31 | 12:18:21

Schladming, to znany kurort w środkowej Austrii, gdzie zimą królują narciarze, a latem tancerze. Tego lata, w miniony weekend, odbył się tam turniej Styrian Open 2012, z udziałem polskich par.

Współpraca redakcyjna:
Andrzej Jakubowski

W przyszłym roku w Schladming odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim i z tej przyczyny kurort przygotowuje się do przyjęcia miłośników sportów narciarskich budując i rozbudowując istniejące obiekty sportowe, hotele i niezbędną infrastrukturę. Skorzystali na tym tancerze, którzy turniej WDSF Styrian Open 2012 (28-29 lipca 2012) zatańczyli w nowej klimatyzowanej hali sportowej, w luksusowych warunkach do tańca.

Turniej zgromadził jak zwykle mnóstwo par tanecznych - łącznie 323. pary z 9. państw. Najliczniej reprezentowani byli Niemcy, Austriacy i Włosi. "Nasza reprezentacja" była niewielka, ale widoczna.

Pierwszego dnia w kategorii par dorosłych latin Mateusz Ostrowski i Marta Ziółkowska zajęli pewne 10. miejsce na 30. startujących par. Konkurencję wygrali reprezentanci Austrii Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodurowa.

Natomiast w konkurencji WDSF Open Senior I Standard zatańczyli Rafał i Anna Dobrakowscy z Częstochowy, którzy zajęli 25. miejsce w ćwierćfinale. Zwycięstwo przypadło włoskiej parze Stefano Bernardini & Stefania Martellini.

Drugiego dnia WDSF Styrian Open nasi seniorzy - Rafał i Anna Dobrakowscy kontynuowali rywalizację także w stylu Latin zajmując remisowe 8-9 miejsce. Konkurencję wygrali reprezentanci Niemiec -  Meik Saurer & Bianca Sauer.

W konkursie WDSF Open Standard par dorosłych świetnie zatańczyli Radosław Tomaka & Wioleta Kiwior zajmując 8. płófinałowe miejsce oraz Artur Bodzioch & Małgorzata Zaremba plasując się na 9. miejscu. W tym przypadku najlepsi okazali sie Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - reprezentanci Rosji.

Ze Schladming żegnamy się do września br. Wówczas odbędą się, w tym austriackim kurorcie, WDSF Mistrzostawa Świata Młodzieży Standard.