KLUB KIBICA / 2012 / LISTOPAD

Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka

WDSF MŚ 10 tańców Oslo 2012

Dodano: 2012-11-11 | 12:49:04


W sobotę, 10 listopada, w The Olsofjord Centre w Oslo, odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata w 10 tańcach, zorganizowane wzorowo przez Norwegian DanceSport Federation.


Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka
foto: Prof. dr Helmut Roland

Polskę w stawce 37. par tanecznych z całego świata reprezentowali Mateusz Śmikiel i Maria Sielicka, którzy sklasyfikowani zostali w ćwierćfinale, na 13. miejscu, bezpośrednio za półfinałem.

Same mistrzostwa miały elegancką oprawę, widownia była wypełniona po brzegi miłośnikami tej dyscypliny, a organizatorzy zadbali o bezpośredni przekaz zarówno telewizyjny w Internecie, jak i o publikację na bieżąco wyników mistrzostw.

Na marginesie - coraz częściej daje się zauważyć medialną aktywność organizatorów wydarzeń tanecznych przeprowadzanych pod auspicjami WDSF, które wymuszają coraz wyższą jakość organizacyjną i propagandową dla kolejnych organizatorów prestiżowych, mistrzowskich, i nie tylko, turniejów tanecznych odbywających się wg zasad WDSF.

Björn Bitsch & Ashli Williamson

Björn Bitsch & Ashli Williamson
foto: Prof. dr Helmut Roland

Tytuł Mistrzów Świata obronili Duńczycy - Björn Bitsch & Ashli Williamson. W finale na czwartym miejscu zatańczyli ubiegłoroczni II Wicemistrzowie Świata z Szanghaju, reprezentanci Kanady - Anton Belyayev & Antoaneta Popova. Finałowa - mistrzowska - szóstka par z Oslo to:
  1. Björn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
  2. Miha Vodicar & Nadiya Bychkova - Słowenia
  3. Daniil Ulanov & Irina Gogoladze - Rosja
  4. Anton Belyayev & Antoaneta Popova - Kanada
  5. Janick Löwe & Pia Lundanes Löwe - Norwegia
  6. Anton Skuratov & Alena Uehlin - Niemcy

Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2012-11-13 | 10:30

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA