KLUB KIBICA / 2013 / LUTY

Mirko Gozzoli & Edita Daniute

Nowi mistrzowie świata WDSF PD

Dodano: 2013-02-10 | 23:53:11


Ciekawostką rozegranych w niedzielę, 10 lutego, w Bassano del Grappa WDSF Professional Division Mistrzostw Świata Standard, był udział w nich znakomitych tancerzy - Mirko Gozzoli i Edity Daniute.


Mirko Gozzoli & Edita Daniute
foto: Helmut Roland

Mirko Gozzoli i Edita Daniute tańczą razem od 2009 roku. Przed Mistrzostwami Świata WDSF PD w Bassano del Grappa, reprezentowali Włochy, tańcząc w kategorii zawodowców standard w federacji World Dance Council, w której na światowych parkietach byli "numerem 2" zawsze za Arunasem Bizokasem- długolenitm partnerem Edity, i Katushą Demidova - reprezentantami USA.

W mistrzostwach w Bassano del Grappa Mirko Gozzoli i Edita Daniute wystartowali w barwach Litwy, ojczyzny Edity, pewnie zwyciężając i zdobywając tytuł Mistrzów Świata WDSF PD Standard na rok 2013.Drugie miejsce i tytuł Wicemistrzów Świata WDSF PD przypadł parze - Paolo Bosco i Joanne Kirsty Clifotn (Włochy) - będącej dotąd "twarzą" Professional Division standard - konkurencji  dynamicznie rozwijającej się w federacji WDSF. O ile praktycznie wszystkie liczące się turnieje WDSF PD Paolo i Joanne wygrywali, o tyle w turniejach rangi mistrzostw świata nie mieli szczęścia. W ubiegłym 2012 roku w Moskwie tytuł mistrzów świata "sprzątnęli" im sprzed nosa - Domenico Soale & Gioia Cerasoli, w bieżącym Mirko i Edita.

Trzecie miejsce i tytuł drugich Wicemistrzów Świata WDSF PD zdobyli - Federico Di Toro & Anastasia Tarlykova (Rosja).Paolo Bosco & Joanne Kirsty Clifton
Mirko Gozzoli & Edita Daniute
foto: Helmut Roland

Finałowe pary Mistrzostw Świata Bassano 2013:

  1. Mirko Gozzoli & Edita Daniute - Litwa
  2. Paolo Bosco & Joanne Kirsty Clifton - Włochy
  3. Federico Di Toro & Anastasia Tarlykova - Rosja
  4. Rosario Guerra & Grazia Benincasa - Włochy
  5. Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute - Litwa
  6. Isaia Berardi & Cinzia Birarelli - Włochy
WYNIKI WDSF PD Standard 2013


Poniżej - solowa prezentacja finalistów w walcu angielskim.
Można pozazdrościć takich kibiców i fanów. Mistrzowie w pokazowej prezentacji tango.

Kolejne emocje na "szczycie", czyli Professional World Ballroom Championship, ale pod auspicjami federacji World Dance Counsil będą miały miejsce w Moskwie, 20 kwietnia 2013 roku.

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA