KLUB KIBICA / 2013 / KWIECIEŃ

Robert Andersen & Aleksandra Piotrowska

Junior Blackpool Dance Festival 2013

Dodano: 2013-04-03 | 07:17:25


Tradycyjnie w Wielkanocny Poniedziałek w Blackpool (Anglia) rozpoczął się doroczny Junior Blackpool Dance Festival. Z Polski uczestniczyli w tym festiwalu młodzi tancerze z Trójmiasta - Robert Andersen i Aleksandra Piotrowska.


Robert Andersen i Aleksandra Piotrowska
foto: Studio PM

Robert Andersen i Aleksandra Piotrowska pierwszego dnia (1 kwietnia 2013 roku) juniorskiego festiwalu w Blackpool rywalizowali z blisko 180. parami tanecznymi w wieku poniżej 16 lat w turnieju jednego tańca - walca wiedeńskiego. Przetańczyli 5. rund turnieju zajmując 12. półfinałowe miejsce.

Kolejnego dnia Robert i Aleksandra zatańczyli turniej czterech tańców: walca angielskiego, tango, fokstrota i quickstepa, w której to konkurencji zatańczyło blisko 200. duetów tanecznych. Tym razem przetańczyli 6. rund, kończąc także w półfinale, na miejscu 10.

Mateusz Papużyński & Katarzyna Czyżyk

Mateusz Papużyński & Katarzyna Czyżyk
foto: Maciej Rey

Wraz z parą, swój międzynarodowy debiut, miał ich trener - Mateusz Papużyński, który od trzech lat jest dyplomowanym trenerem tańca, specjalizującym się w tańcach standardowych. Mateusz Papużyński zakończył już karierę tancerza turniejowego. Tańczył z Katarzyną Czyżyk. W roku 2010 odniósł swoje największe sukcesy zajmując - między innymi:
  • 38. miejsce w światowym rankingu WDSF w latach 2010/2011,
  • 5 miejsce w Blackpool Dance Festival poniżej 21,
  • wygraną w Uviversal Championships poniżej 21 lat oraz Imperial Championships także poniżej 21 lat,
  • 7 miejsce na UK Rising Stars w amatorach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno tancerzom jak i ich trenerowi.
Szymon Detko & Paulina Malińska z trenerami
foto: prywatne archiwum pary

P.S. (aktualizacja - 6 kwietnia 2013)

Uzupełniając relację z juniorskiego festiwalu w Blackpool zauważamy, że łącznie zatańczyły z Polski TYLKO trzy pary. Oprócz wspomnianych wcześniej tancerzy z Trójmiasta zatańczyły jeszcze dwie pary. Szczecinianie - Szymon Detko & Paulina Malińska, w kategorii 12 - 13 lat, którzy zajęli 34. miejsce, w środku "stawki" - blisko 80. par startujących w tej konkurencji. Szymon i Paulina są pod trenerską opieką Pana Antoniego Grycmachera, a udział w ich szkoleniu mają także szczecińskich tancerze - Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.

Szymon Detko i Paulina Malińska próbowali swoich sił także w konkurencji poniżej 16 lat, ale niestety po zatańczeniu dwóch tańców musieli przerwać dalszą rywalizację z powodów "logistycznych".

Trzecią polską parą uczestniczącą w festiwalu w Blackpool była pochodząca z Kamienia Pomorskiego para - Bartosz Ługowski & Marta Podgórska - wychowankowie Pana Tomasza Konurego, którzy w konkurencji poniżej 16 lat zajęli 24. miejsce w stylu Standard i 19. - w stylu Latin.


Z Ameryki - z USA - do Blackpool przylecieli zatańczyć polonijni młodzi tancerze - Patryk Płoszaj i Anna Kaczmarski, którym Twist Service kibicuje od minionego roku - WDSF Mistrzostw Świata Juniorów II Latin Kistelek 2012. Patryk i Ania w stylu standardowym zatańczyli w finale - 6. miejsce, a w stylu latynoamerykańskim - w półfinale (8 miejsce).


Dziś jest
28 maja 2023