KLUB KIBICA / 2013 / MAJ

Michał Gałek & Klaudia

Długi majowy weekend

Dodano: 2013-05-09 | 07:46:46

Pierwszy, długi, majowy weekend rozpoczął się 6. Festiwalem Tańca w Szubinie, a zakończył Haston Cup we Wrocławiu - pierwszym turniejem Państwa Felzenowskich. W międzyczasie, co niektóre polskie pary wybrały się na Słowację i do Włoch ...

Michał Gałek & Klaudia Kędzierska

Turniejowi Haston Cup we Wrocławiu poświęcimy wkrótce odrębny artykuł, a w tym "zapisujemy" - ku pamięci - udział polskich par w turniejach za granicami Polski. Jednym z nich był turniej Grand Prix Tyrnavia 2013 - który miał miejsce w Trnawie, miejscowści na zachodniej Słowacji, niedaleko Bratysławy.

Kilka polskich par mocno zaakcentowało polską obecność na turniejach w Trnawie plasując się na finałowych miejscach. I tak w turnieju WDSF Open Latin zatańczyło 39. par, wśród których dwie były z Polski - w finale, na 3 i 5 miejscu:
  1. Denis Kikhtenko & Galina Akopian - Rosja
  2. Sztojan Barna & Jaroslava Huber     - Austria
  3. Michał Gałek & Klaudia Kędzierska - Polska
  4. Vaclav Masaryk & Klara Chovancikova - Czechy
  5. Tomasz Kurczynski & Anna Telka - Polska
  6. Rodion Khromov & Stasa Berkopec - Słowenia

Dobrze radzili sobie Łukasz Mróz & Magdalena Jakus, tancerze konkurencji Open Junior II. Młodzi tancerze także zatańczyli w finale zajmując miejsca 2. w stylu Standard i 6. - w stylu Latin.

Z kolei w WDSF Open Standard - zatańczyło 30. par, a najlepsze z polskich zajęły miejsca w półfinale:
  • 7. Kacper Zakowicz & Anna Okulska,
  • 8. Kamil Baran & Karolina Szymańska i
  • 10. Kamil Sobczak & Julianna Schmidt
Turniej wygrali Oleksii Guzyr & Rikako Ota - reprezentanci Japonii.

WYNIKI:

Startujące w Grand Prix Tyrnavia 2013 polskie pary nie miały "wsparcia" polskiego sędziego.

RIMINI OPEN 2013

Rimini to włoski kurort u wybrzeży Adriatyku. Z Polski wybrali się na Rimini Open 2013 Dariusz Myćka z Luizą Piotrowską i Mateusz Brzozowski z Justyną Możdżonek wraz z Justyną Hawkins - w charakterze sędziego.

W jednym z głównych turniejów WDSF World Open Standard uczestniczyło 60. par, wśród nich 11. "gwiazdek", par z pierwszej 50-tki światowego rankingu WDSF. "Gwiazdkę" posiadają także nasi tancerze Dariusz Myćka i Luiza Piotrowska, którzy w rywalizacji tanecznej zajęli, półfinałowe, 9.-10. miejsce, zaś na podium stanęły pary z Rosji i Ukrainy:
  1. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
  2. Alexey Glukhov & Anastasia Glazunova - Rosja
  3. Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina

Natomiast nasi młodzieżowi mistrzowie - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdzonek zajęli 3. miejsce w WDSF Open Youth Standard. Ulegli zwycięzcom tej konkurencji - Artemowi Martynov & Polinie Lisechko z Rosji i drugiej parze - Andrea Roccatti & Flaminia Iannone z Włoch.