KLUB KIBICA / 2013 / MAJ

Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa

Freedom to Dance 2013

Dodano: 2013-05-15 | 07:28:24

Freedom to Dance - angielski turniej organizowany przez Richarda i Anne Gleave, podobnie jak przed rokiem zgromadził na starcie także czołowe pary z Polski, które okazały się być najlepszymi parami w swoich kategoriach.

Turniej miał miejsce w Copthorne Hotel przy Effingham w podlondyńskim Gatwick - miejscowości, w której znajduje się drugie co do wielkości lotnisko, po Heathrow. Rozegrany został w piątek, 10 maja 2013 roku, a jego uczestnikami były pary amatorskie i zawodowe w obu stylach tanecznych.

W konkursie Amatorów Latin polska para Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa zajęli 3. miejsce, za Troels'em Bager & Iną Jeliazkova z Danii i Kirill'em Belorukov & Elvirą Skrylnikova z Rosji. W tej konkurencji zatańczyła jeszcze jedna polska para - Aleksander Hołod & Natalia Krzystoszek.

Amatorzy Standard, to zwycięstwo Marka Kosatego & Pauliny Glazik i łącznie cztery polskie pary w finale:
  1. Marek Kosaty & Paulina Glazik - Polska
  2. Chong He & Jing Shan - Chiny
  3. Sergiu Rusu & Dorota Makar - Polska
  4. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Polska
  5. Fedor Isaev & Anna Zudilina - Rosja
  6. Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak - Polska.
Poza finałowymi parami - w polskich barwach - zatańczyli także:
  • Jacek Jeschke & Valeria Agikyan - nowy polski duet, który w Gatwick miał swoją parkietową premierę. Zajęli 17 miejsce oraz
  • Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka - zajęli 21. miejsce i
  • Jacek Stefański & Joanna Korab-Stefańska - na dalekim 50. miejscu.

Wśród zawodowców nie było polskich przedstawicieli, poza "polskim akcentem" - zwycięzcą w stylu Latin - Michałem Malitowskim i Joanną Leunis.