KOMENTARZE

Artykuł: List otwarty

powrót

49

~sadze

Dodano: 2014-01-14 | 11:47
jeszcze moze sie skonczyc tak, ze jesli WDSF bedzie popierał trzech muszkieterów i FTS to nowe PTT przejdzie do WDC aby dac szanse startów miedzynarodowych ESKOM- tez jest mozliwy taki scenariusz
48

~do 42

Dodano: 2014-01-14 | 09:37
BRAWO !!! nareszcie ktoś mądrze napisał
47

~Monia

Dodano: 2014-01-14 | 09:16
hmm...a może zwróćmy się do PTT i FTS żeby przedstawili dokumenty, na podstawie których będziemy wiedzieć czy faktycznie tylko FTS ma taką umowę zawartą na członkostwo w WDSF i możliwość udziału w turniejach międzynarodowych. Na podstawie ww. dokumentu będziemy mieli wiedzę, czy w ogóle potrzebny jest FTS do czegoś.
46

~DO Ponizej

Dodano: 2014-01-13 | 22:39
DLATEGO WŁAŚNIE mam nadzieję, że tancerze zanim coś podpiszą, dokładnie przeczytają. Prawda jest taka, że dopóki klub/organizacja nie podpiszę z parą taneczną UMOWY PRAWNEJ, to te wszystkie 'ekwiwalenty pieniężne' można sobie... wiadomo co zrobić. Smieszy mnie to wszystko, nie dość że w NICZYM, absolutnie w NICZYM kluby nie finansują par to na dodatek chcą zarabiać na tancerzach, za co? za wyszkolenie? a finansowały to wyszkolenie?

tancerze nie są głupi a ich rodzice tym bardziej, nikt niczego co mu zwiąże ręce i odbierze wolność tańczenia nie podpisze.
45

~do trenera

Dodano: 2014-01-13 | 22:02
Panie trenerze nie zgodzę się z pana tezą.Związanie się z klubem powoduje do zobligowania obu stron, do praw i obowiązków i respektowania jego przepisów i regulaminów.
Dla upartego trenera sprawa może oprzec się nawet w sądzie.
A co podpisane to podpisane(członkostwo zobowiązuje )
44

~do obserwatora

Dodano: 2014-01-13 | 21:49
Można na pierwszy rzut oka zgodzić się z tobą , ale po co tańczyć w WDSyF-ie jesli turnieje są ustawione i wyniki nie odzwierciedlają umiejętniści tancerzy...
wolę tańczyć np. w GPP i naprawdę rywalizować !!!!
dlatego tylko desperaci będą tańczyć na "międzynarodowej arenie" ????czytaj wschodniej
wolę lokalne turnieje i np.Blackpool, czy inne prawdziwe turniejr !!!
43

~ja

Dodano: 2014-01-13 | 21:48
FTS -pary sportowe PTT pozostałe pary.
42

~Trener

Dodano: 2014-01-13 | 21:02
Witam wszystkich. Jestem trenerem, ale nie bardzo rozumiem z jakiego powodu ktoś ma mi płacić za wyszkolenie pary, skoro realnie wszystkie koszty związane z wyszkoleniem pokrywają rodzice bądź pary. Jeśli trener szkoli pary za free, to robi to z własnej woli świadom, że może któregoś dnia para odejdzie, a ktoś przejmie jego ciężką pracę i się pod nią podpisze. To co jest zapisane w cytowanym regulaminie FTS ma sens, ale tylko wtedy gdy para ma kontrakt z klubem i jest , przynajmniej tanecznie, utrzymywana przez klub. Rozumiem przez to, że klub pokrywa wszelkie koszty związane z tańcem. Wtedy ok. Nawet uważam, że podane kwoty były by śmiesznie niskie. Zchodząc na ziemię. To kompletnie nie realne w obecnych realiach, bo żeby to wszystko działało muszą być sponsorzy, media, a ludzie muszą oszaleć na punkcie tańca i walić drzwiami i oknami na turnieje tańca. Słabo to widzę, ale fajnie by było. Bardzo bym chciał, aby w taniec "pompowano" takie pieniądze jak np. w piłkę nożną. Szlak mnie trafia jak pomyślę ile kasy jest topione w ten sport i to bez większych sukcesów. Przynajmniej u nas. Kończąc. Nie przewiduje przejścia do FTS i nie polecam WDC też jak do tej pory " szału nie ma". Najważniejsze w tym wszystkim są pary, które tak naprawdę mają gdzieś w jakiej organizacji będą tańczyć. Ważne jest natomiast to, żeby mogły się rozwijać i rywalizować wszędzie i z każdym. My jako trenerzy i "działacze" powinniśmy zrobić wszystko aby im to umożliwić. Pozdrawiam wszystkich i apeluję o zdrowy rozsądek.
41

~FTS i PTT

Dodano: 2014-01-13 | 20:54
Póki co ,prawa WDSF,FTS nabylo nielegalnie.Wiec teraz dopiero PTT zacznie walkę o odzyskanie praw.Cierpliwosci !!!
40

~obserwator

Dodano: 2014-01-13 | 20:25
czyli dla par z aspiracjami miedzynarodowymi nie bedzie po co zostawac w ptt ? dobrze rozumiem?
bo jesli bedzie w PTT to nie bedzie mogla tanczyc w wdsf.
39

~tak

Dodano: 2014-01-13 | 20:08
PTT tańczenie w Polsce ,FtS na arenach miedzynarodowych i w Polsce.
38

~obserwator

Dodano: 2014-01-13 | 19:50
Czytajac wszystkie wpisy i obserwując co się dzieje w PTT to wysuwam takie wnioski:

1) Jeżeli to prawda , że PTT oddało swoje członkowstwo w WDSF na rzecz FTS to za chwile gdy dojdzie do rozłamu PTT będzie tylko na naszym polskim podwórku bez praw udziału par w międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. ponieważ te prawa nabyło FTs (podobno)

w takim razie zostanie parom z aspiracjami przejść do FTS i zastać wg mnie nieciekawa sytuacje albo zostać w PTT i tańczyć na naszym podwórku.
37

~FTS

Dodano: 2014-01-13 | 17:34
Apeluje do wszystkich!!!
Nie przychodźcie do FTS!!!
Nie róbmy z siebie ******** ,Ch i W i Cz tylko na to czekają !!!
Teraz beda obiecanki cacanki! Ja czekam na nowe PTT!!!
36

~Prorok

Dodano: 2014-01-13 | 15:29
UWAGA !!
Zobaczcie jakie wybitne Polskie nazwiska podpisały się pod listem otwartym !!
Władza PTT, główni gracze : Wota,Chojnacki, Czyżyk itp. zdali sobie już jakiś czas temu sprawę że poprostu ludzie ich wyrzucą z PTT więc postanowili przenosić wszystko do FTS i tam dalej będą grali jak chcą !!

TO SĄ OSOBY KTÓRE NAJBARDZIEJ SZKODZĄ POLSKIEMU TAŃCU !!!!

Nie przechodzcie do FTS !! Teraz kiedy oni odejdą w PTT będzie najprawdopodobniej dobrze, ewentualnie WDC gdzie ten co szkodził "Sienkiewicz" już też nie ma władzy !!

Kaucja za wyszkolenie zawodnika... hahaha.. dramat.. wiadomo już było od dawna że FTS to chce zrobić.. wszystko ok jeżeli to klub finansowałby tych zawodników.. DRAMAT !! UWAŻAJCIE NA FTS !!!
35

~rz

Dodano: 2014-01-13 | 14:57
§13

"Zmiana barw klubowych przez zawodnika Kadry FTS oraz posiadającego mistrzowską
międzynarodową (S) i mistrzowska krajową (A) , wymaga zarządzenia przez Zarząd FTS."

Ten punkt też jest dobry, zmiana klubu przez pary A,S klasowe musi być zatwierdzona przez zarząd. Czyli wydając swoje pieniądze nie decydujemy o niczym.

Dziś jest
29 maja 2023