KOMENTARZE

Artykuł: Komu Mistrzostwa Polski?

powrót

Poprzednia 1234 Następna
47

~MO

Dodano: 2014-02-08 | 19:30
Ja nie rozumiem ludzi, którzy próbują wejść w nieswoje progi. Nigdzie nie ma nazwy "Mistrzostwa Polski" !! W skrócie MP... Organizacja proponuje wewnętrzne MP PTT i FTS. Jak widać skróty się nie zgadzają w myśl logiki! Tu naprawdę więcej zdań nie trzeba mówić...
46

~MO

Dodano: 2014-02-08 | 18:08
Ja nie rozumiem ludzi, którzy próbują wejść w nieswoje progi. Nigdzie nie ma nazwy "Mistrzostwa Polski" !! W skrócie MP... Organizacja proponuje wewnętrzne MP PTT i FTS. Jak widać skróty się nie zgadzają w myśl logiki! Tu naprawdę więcej zdań nie trzeba mówić...
45

~zainteresowany

Dodano: 2014-01-29 | 17:57
czy ktoś zna panel sędziowski na MP w standardzie w Elblągu???? Niestety organizator jako jedyny nie wpisał na stronę mimo, ze na Wieczystym było już losowanie składów. Ełk zamieścił. MP latino zamieścił, Szczecinek MP 10 tańców zamieścił, a Elbląg NIE :((((
44

~do niżej

Dodano: 2014-01-29 | 00:48
Totalne bzdury z tym obstawianiem. Nie piszcie takich list, bo jeszcze niekompetentni sędziowie się będą sugerować i wtedy dopiero będziemy mieli kompromitacje polskiego poziomu na arenie międzynarodowej (MŚ i ME).
Mistrzem Polski powinna zostać najlepsza para (podkreślam PARA), a moim zdaniem najlepszy będzie (zgłoszony) Mistrz Unii Europejskiej w parze z byłą półfinalistką Mistrzostw Świata youth - jak siedzicie w tańcu, to powinniście wiedzieć kogo mam na myśli.
Celowo nie piszę o kogo chodzi, żeby sędziowie się nie sugerowali, tylko wykazali kompetencje.
Życzę przede wszystkim sędziom obiektywnej oceny formy, jaką pary zaprezentują w dniu Mistrzostw, a wszystkim parom życiowego poziomu w dniu Mistrzostw.
obserwator
43

~Swing Up - Swing Down

Dodano: 2014-01-28 | 22:06
Najważniejsi są tancerze! I o nich mowa tutaj ----> odnośnik www
42

~Co do uchwały FTS-u

Dodano: 2014-01-24 | 15:03
Dzięki za przytoczenie tego co szykuje nam FTS i cała ta świta pociągająca za sznureczki. To jest granda według mnie. Wstyd, że takie rozgrywki za naszymi plecami mają miejsce.
41

~Anonim

Dodano: 2014-01-23 | 18:35
Po co maja startować skoro i tak według przepisów WDSF nie beda mogli reprezentować Polski na Pucharach i Mistrzostwach Świata? Równie dobrze mogliby zabronić startu tym parom - po co mają komuś miejsce zabierać a później nie jechać na MŚ?
40

~odpowiedź

Dodano: 2014-01-23 | 15:01
Tak.
39

~ja

Dodano: 2014-01-23 | 13:11
Czy paru,które obecnie tańczą na UK będą mogły zatańczyć na MP PTT I FTS?
38

~naturalny podział

Dodano: 2014-01-23 | 11:40
czyli teraz FTS = ruch sportowy zgodny z przepisami WDSF, PTT= ruch hobbystyczny. w sumie musiało kiedyś do tego dojść. faktem jest, że w WDSFie nie byliśmy traktowani poważnie właśnie ze względu na leśno-dziadkowość PTT. podobno FTS został utworzony na wzór niemieckiej DTV - może teraz zacznie to w końcu działać jak u Niemców?
37

~ja

Dodano: 2014-01-22 | 15:30
Fajnie !
36

~Nowa uchwała FTS-u - przeczytajcie!

Dodano: 2014-01-22 | 13:51
Nie wiem czy wiecie, ale Zarząd FTS głosuje właśnie Uchwałę Zarządu FTS nr 1/2014 z dn. 20.01.2014 o treści:
"Zarząd Federacji Tańca Sportowego cofa upoważnienie do reprezentowania FTS
w strukturach WDSF nadane Polskiemu Towarzystwu Tanecznemu na mocy porozumienia zawartego pomiędzy FTS i PTT w dn. 01.06.2012 r. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia."
Jak dla mnie jest równie śmieszne, co żałosne... Ale zacznijmy od początku...
Zacznijmy od tego, że Porozumienie pomiędzy PTT i FTS zostało przyjęte uchwałą Zarządu Głównego PTT nr 100/2013 dopiero 6.09.2013r., czyli ponad rok później, niż porozumienie zostało spisane. Nie przeszkodziło to jednak Prezesowi przekazać uprawnień WDSF z PTT do FTS już dużo wcześniej, bez żadnej uchwały ze strony Zarządu PTT. Następnie w samym porozumieniu czytamy co ma na celu owo porozumienie (utworzenie polskiego związku sportowego w dyscyplinie sport taneczny) i jakie są poszczególne etapy realizacji tego porozumienia. Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) i Federacja Tańca Sportowego (FTS) ustalają następujące etapy realizacji określonego celu:
1. Przekazanie przez PTT członkostwa w WDSF na rzecz FTS.
2. Wystąpienie przez FTS do Ministra Sportu i Turystyki z wnioskiem o nadanie praw polskiego związku sportowego w dyscyplinie sport taneczny.
3. Powołanie władz FTS reprezentatywnych dla sportu tanecznego i tańca towarzyskiego.
4. Zbudowanie/rozbudowa Okręgowych Związków Sportu Tanecznego reprezentatywnych dla sportu tanecznego i tańca towarzyskiego.
5. Utworzenie Polskiego Związku Sportu Tanecznego po decyzji Ministra Sportu i Turystyki.
6. Przekazanie przez FTS członkostwa w WDSF na rzecz Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

Polskie Towarzystwo Taneczne i Federacja Tańca Sportowego ustalają następujące sposoby realizacji określonego celu:
- w całym okresie transformacji tj. do czasu utworzenia Polskiego Związku Sportu Tanecznego
PTT pełni wszystkie dotychczasowe funkcje i zadania, w tym również faktyczną reprezentację w WDSF (wg 1c)
- w poszczególnych etapach:
Etap 1
1a) podjęcie przez ZG PTT uchwały o przekazaniu członkostwa w WDSF na rzecz FTS,
1b) wystąpienie PTT do WDSF z wnioskiem o przekazaniu członkostwa na rzecz FTS,
1c) przekazanie przez FTS praw faktycznej reprezentacji w WDSF na rzecz PTT.

Etap 2
2a) zlecenie przygotowania aplikacji do Ministra Sportu i Turystyki Kancelarii Prawnej Radziewski i Wosik,
2b) wspólne przygotowanie materiałów do aplikacji, a w szczególności projektu Statutu i Ordynacji Wyborczej dla Polskiego Związku Sportu Tanecznego według poniżej określonych założeń:
- członkami zwyczajnymi PZSTan są PTT i Okręgowe Związki Sportu Tanecznego,
- Okręgowe Związki Sportu Tanecznego posiadają po jednym mandacie, PTT posiada ilość mandatów według algorytmu: (liczba par klasy A i S w PTT)/(liczba par klasy A i S w Okręgowych Związkach Sportu Tanecznego),
- dostępność udziału w rywalizacji sportowej jest identyczna dla wszystkich par tanecznych.

Etap 3
3a) FTS oddaje struktury do dyspozycji całego środowiska sportu tanecznego i tańca towarzyskiego,
3b) FTS zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów.

Etap 4
4a) Tworzone/rozbudowywane są Okręgowe Związku Sportu Tanecznego
4b) Władze w Okręgowych Związkach Sportu Tanecznego są reprezentatywne dla całego środowiska sportu tanecznego i tańca towarzyskiego; praktyczna realizacja odbywa się poprzez zaproszenie osób spoza Klubów Sportowych w charakterze gości i z biernym prawem wyborczym.
Zauważmy, że punkt Etap 1, 1b) został zrealizowany na długo przed punktem Etap 1, 1a) (!), z utworzenia polskiego związku sportu tanecznego nic nie wyszło (i nie wyjdzie, bowiem postanowienie Ministerstwa Sportu jest ostateczne, co możemy przeczytać w piśmie z Ministerstwa), zaś obecnie członkowie Zarządu FTS (będący również członkami jeśli nie już Zarządu Głównego PTT, to co najmniej członkami zwyczajnymi PTT) wymyślili sobie, żeby złamać punkt Etap 1 1c) i odebrać PTT prawo faktycznej reprezentacji w WDSF, łamiąc w ten sposób już całkowicie Porozumienie między PTT i FTS, ale pewnie wciąż licząc, że porozumienie finansowe pozostanie bez zmian. Jakie porozumienie finansowe? A no takie:
Polskie Towarzystwo Taneczne zobowiązuje się do:

a) pokrywania kosztów działań mających na celu zbudowanie Polskiego Związku Sportu Tanecznego,
b) wpłacanie składek członkowskich do WDSF,
c) pokrywanie kosztów reprezentacji w WDSF,
d) dokonywanie operacji finansowych PTT ? WDSF z tytułu organizacji turniejów rankingowych WDSF.

Czy tylko ja zauważam, że FTS chce już jawnie ograbić PTT ze wszystkiego co możliwe?

Czy to nie jest Waszym zdaniem działanie na szkodę PTT? Czy nie za to właśnie został zawieszony Prezes ZG PTT? Moim zdaniem członków PTT, którzy są w Zarządzie FTS i zagłosują za przyjęciem tej uchwały FTS, powinno się usunąć z Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
35

~popieram

Dodano: 2014-01-21 | 12:21
Jak najbardziej - do 33

do 34 - też się nad tym zastanawiam
34

~do wpisu nr 1

Dodano: 2014-01-20 | 23:43
a skad niby przekonanie ze taniec towarzyski sportem nie jest? a przepisy widzialo sie? czytalo sie? jest twm czarnym na bialym: sportowy taniec towarsyski...sa nadawane klasy jak w kazdym innym sporcie, jest ranking itd itp..
pytanie drugie? czy tenis ma sportowy w nazwi? a moze pilka nozna???
33

~Apel

Dodano: 2014-01-20 | 19:24
A nie lepiej połączyć się w jedno niech już będzie ten PZTSport, i działać dla dobra tańca? My tancerze będziemy mieć wtedy prawne Mistrzostwa Polski, będzie reprezentacja Polski, będą dofinansowania z Ministerstwa Sportu, nie będzie rozłamu. Wystarczy się tylko pogodzić i ująć w jedną strukturę. Ale niestety, niektóre osoby walczą o stołki i nie odpuszczą.
Poprzednia 1234 Następna

Dziś jest
24 lutego 2024

KLUB KIBICA