KOMENTARZE

Artykuł: Wizja ruchu tanecznego w Polsce

powrót

Poprzednia 12345 Następna
66

~ad nizej

Dodano: 2014-03-03 | 20:10
ooo. 5 turniejii :)
tez jestem ciekawa co pan o tym myśli ?

pozdrawiam
65

~Do wpisu 11 odnośnie WDP

Dodano: 2014-02-26 | 15:20
Pisze Pan Panie Jacku że WDP nie ma . No cóż w/g netu jest i to ma szerokie plany - może Pan skomentować linka poniżej .

odnośnik www
64

~sędziowanie

Dodano: 2014-02-22 | 22:06
Teraz po sędziowaniu naszych sędziów(szczególnie pani Jawor)wiem o czym pan pisał jeśli chodzi o wpis nr.33
63

~do tematu

Dodano: 2014-02-22 | 20:56
Zgadzam sie ze wszystkim. A co do turnieji organizowanyh przez Wdp, ma byc w tym roku ich az 5 i w mikolajkach beda motwarte mistrzostwa swiata federacji IDSA. Tam tez nie mozna jechac? Dlaczego temat tych imprez jest pomijany?Razem z mistrzotwami i pucharem PZTSport to by juz bylo 7 turnieji. Zawsze jest to fsjna mozliwosc zatanczenis gdzie indziej niz w wdsf dla par ktore ss w PTT.
62

~popieram

Dodano: 2014-02-22 | 19:18
Popieram pana pogląd aby tancerze zatańczyli Mistrzostwa Polski PTT i FTS oraz Mistrzostwa Polski w Warszawie i tym pokazali,że dla nich najważniejszy jest taniec a nie rozgrywki pomiędzy tzw działaczami tanecznymi.

Do tego startu nie trzeba żadnych eliminacji i nominacji .Każdy kto che i zrobi opłaty i badania może wystartowac.

Swoją drogą warto przynajmniej raz zrobic badania dla siebie.
61

~AB

Dodano: 2014-02-22 | 18:28
Problem w ruchu jest ten, że za dużo pojawiło się działaczy a tancerzy co raz mniej. A jeszcze chcą ich dzieli. Brak nam nowej silnej ręki, która byłaby autorytetem i w kraju i za granicą. Wśród działaczy przecież są wciąż te same osoby, tylko tych pragnących normalności roluje grupa cwaniaków. Miejmy nadzieję, że do czasu.
Panie Jacku jasne co pan przedstawia, można to co jakiś czas podsumowywać, szcun.
60

~JK

Dodano: 2014-02-22 | 16:25
No prosze troszkę mnie nie było i już dyskusja na inny temat niż mój list :)
do 53
Nie można traktować PZTSport jako organizatora imprez. PZTSport ma od tego firmy które na mocy udzielonej licencji takie imprezy robią. Na dziś taką firmą jest Polski Taniec S.A. Imprez będzie tym więcej im więcej będzie tancerzy dla których te imprezy przecież są. Niestety ostatnio wszyscy tancerze otrzymali wiadomość że NIE WOLNO im startować na tychże. I właśnie propozycja przedstawiona w moim liście zmierza do tego żeby KAŻDY MÓGŁ STARTOWAĆ GDZIE CHCE BEZ ŻADNYCH ZAKAZÓW.

do 54
A Michał Malitowski to jest Mistrzem Świata czy Mistrzem Świata WDC ?
Zapytaj proszę Krystiana i Andrzeja czy dostali pieniążki z Ministerstwa czy tylko fotografię?
PZTSport powstał w 1995 roku i nic nie zrobił dla tancerzy tańca towarzyskiego bo tancerze tańca towarzyskiego mieli ZABRONIONY udział w imprezach PZTSport m.in. Mistrzostwach Polski.
A teraz w związku z moim listem
Jeśli będziesz miał (miała) wybór i nie będziesz członkiem PZTSport to Twoja i tylko Twoja sprawa. Do tej pory jednak było to po prostu ZAKAZANE. Ja przedstawiłem propozycję rozwiązania która umożliwia wybór wszystkim. I szanuję ten wybór.

do 56
Dziękuję za pomoc.

do reszty
Zrozumcie że nie ważne kto robi turnieje. Ważne że chce robić. Niestety nie wszyscy mogą sprawdzić czy są fajne czy nie bo istnieją zakazy startów. Beznadziejne to jest bo to jest chyba jedyny przypadek kiedy ktoś chce wydac swoje własne pieniądze a inny mu zabrania.
Zobaczymy czym to się skończy. Mam nadzieję że PTT wykorzysta szansę bycia organizacją niezależną i podejmie działania w celu pozostawienia wyboru najbardziej zainteresowanym czyli parom.
A teraz czekamy na wyniki z Elbląga.
Powodzenia wszystkim parom bez względu na poglądy.
59

~ad niżej

Dodano: 2014-02-22 | 12:52
A ty starujesz dla ilości par czy dla rozwoju swojego tańca
58

~Mik

Dodano: 2014-02-22 | 09:09
A czy ktoś widział ile tam startuje par bo nie jest ich tyle co w zwykłym punktowym turnieju PTT nie ma się czym chwalić ...
57

~do - Karl 53

Dodano: 2014-02-22 | 09:01
Są turnieje organizowane przez WDP i Pro-Am System. Już 6 turniejów odnośnik www
56

~Taso

Dodano: 2014-02-22 | 00:35
Woli wyjaśnień i ścisłości:
1. Jak ustawa przejdzie to problem ma FTS bo ma niedostosowany statut do ustawy o sporcie...
2. PZTSport spełnia wszystkie wymogi ustawowe rownież przynależności do MKOL poprzez przynależność do TAFISA. (Można to sprawdzić).
3. Udział par PTT w zawodach dyscyplin nieolimpijskich został wprowadzony bocznymi drzwiami przez dziwny układ , bo według litery prawa na takie imprezy nominuje tylko dany związek sportowy (to jest sprawa na inne forum)
4. PT SA jest firmą organizującą w tańcu towarzyskim Mistrzostwa Polski i Puchar Polski dla Polskiego Związku według zawartej umowy, taką sznsę miał rownież pan W. z PTT w 2011 lub 2012 roku, ale nie chciał warto zapytać dlaczego.... Mógł w oficjalnie funkcjonującym związku być z ramienia PTT odpowiedzialny za taniec towarzyski w wymiarze sportowym w Polsce...
5. WDSF nie należy bezpośrednio do MKOL przynależy jedynie przez Sports Akord - do sprawdzenia
6. Jak może planować turniej PT SA jak wszyscy się boją brać udział i jeszcze zawieszeni członkowie zarządu PTT (pacz prezes W.) bezprawnie i kłamliwie straszą i zakazują uczestnictwa pod groźbą kar zawieszenia na 6 miesięcy - w kraju prawa to jest wręcz skandaliczne...
Szkoda że pary, rodzice i trenerzy tak dają się manipulować może z wygodnictwa, a może braku wiedzy, jest szansa ze takie forum pozwoli rozjaśnić może chociaż kilka spraw. Pamiętajcie to wy utrzymujecie za własne pieniądze ten ruch taneczny w tym wspaniałym kraju. Polsko ocknij się i dąż do normalności bo są szanse. Wykorzystajmy to rozmawiajmy, prostujmy, wyjaśniamy, budujmy...
55

~magda

Dodano: 2014-02-22 | 00:02
Już bez przesady, skoro są najlepsi niech dostają nawet i miliony, to by był paradoks gdyby najsłabszych gloryfikowano. Czy to sport czy to pół-sport, rywalizacja dalej ma miejsce i niech na piedestale są najlepsi jak w każdej innej dyscyplinie.
54

~do JK

Dodano: 2014-02-21 | 23:24
Glazik i Kosaty startowali na mistrzostwach swiata WDC, nie mistrzostwach swiata, prosze o tym nie zapominac. I w 2013 roku na turnieju w Cali startowali i zdjecie z Komorowskim robili tez nie oni, tylko Radziejowski i Sadecki, i to jest paradoks, Kadra Narodowa, a jak jechac na turniej organizowany przez komitet olimpijskij to jada inne pary.
PZTSport powstal w 1995 roku, i co dobrego dla tanca i tanczerzy z tego czasu bylo zrobione???? NIC, dlaczego musimy wierzyc teraz wszystkim obietnicom? Dlatego ze to jest zwiazek ktory ma prawa na rozdawania tytulow? W koncu pieniadze dostaja tylko najlepsze 2 czy 3 pary, to co zwyklemu tancerzowi z tego jest?
53

~Karl

Dodano: 2014-02-21 | 23:01
Mam pytanie - kupuje licencje w PZTSport, płace 30zł, robie badania, zgłaszam się do rywalizacji sportowej i chce pojechać na turniej.

Gdzie mam te turnieje najbliższe, dajmy na to w miesiącach marzec-kwiecień.

Pytam poważnie.
52

~JK

Dodano: 2014-02-21 | 22:17
Ale niech się FTS stara wszelkimi możliwymi sposobami. Ja już nie wierzę w powodzenie takich akcji. Od 19 lat walka i walka a cierpią pary bo są pozbawione wyboru. Te które się nie podporządkowały zostały zawieszone ale np. MareK Kosaty i Paulina Glazik pokazali że można. Wystartowali na Mistrzostwach Polski, pojechali jako Kadra Narodowa na Mistrzostwa Świata i za wspaniały wynik dostali pieniążki z Ministerstwa Sportu.
Ilu Mistrzów nie miało takiej możliwości ? Całe pokolenia.
Panowie niech się starają ale niech do czasu wygrania w sądzie w sejmie czy gdzie tam jeszcze nie blokują parom możliwości startu w Mistrzostwach Polski.
Jak FTS otrzyma prawa Polskiego Związku nikt nie będzie z sentymentu pozostawał w Związku Pana Nowogórskiego.
Dzis można rozwiązać ten wieloletni problem.
FTS walczy o prawa Związku a PTT pozwala wszystkim startować w swoich zawodach.
Poprzednia 12345 Następna

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA