KOMENTARZE

Artykuł: Mistrzostwa w Elblągu ... standard

powrót

35

~mistrzostwa

Dodano: 2014-02-24 | 12:31
Są gdzieś pierwsze zdjęcia/filmiki z Mistrzostw?
34

~wdc

Dodano: 2014-02-24 | 12:14
Tak samo Michał Le, oni nie pasują do tej kategorii fizycznie za słabi. Jeszcze partnerka Kalinowskiego daje radę i robi co może, to raczej partner ciągnie w dół. Za to partnerka Le niekoniecznie, jakby z innej epoki się urwała. hahaha
33

~turniej

Dodano: 2014-02-24 | 12:05
Kalinowski musi zrozumieć ze politycznie go bedą cały czas jechali..
A ten uparty i próbuje chyba udowodnić ze można tańczyć gdzie sie chce.
32

~?

Dodano: 2014-02-24 | 11:42
a czemu Zakrzewski nie tańczył Mistrzostw?
31

~?

Dodano: 2014-02-24 | 10:38
a czemu Zakrzewski nie tańczył Mistrzostw?
30

~O.N.A.

Dodano: 2014-02-24 | 09:52
Z tego co mi wiadomo to zacharewicz nie miał z nimi lekcji. Z żadnym z tych sędziów. On i ona to bardzo dobrzy tancerze. W polsce wyników fajne pary nie mają bo polscy sędziowie sedziuja beznadziejne pary.co do finału to oprócz 1 miejsca jedna wielka loteria. Aczkolwiek longarini i Musioł prezentacja foxa nie do muzyki. Byłam oglądałam. Fajna atmosfera:) pary z Gliwic widzę zawiedzione :) zazdrość piękności szkodzi. Bardzo podobał mi sie Paszewski, Kulis też, zdecydowanie nie na 4! Kalinowski....porażka. lepiej w wdc byłoby mu....
29

~Deo

Dodano: 2014-02-24 | 09:06
Te Mistrzostwa bardzo mocno pokazały jak polityczne są to zawody...

Zacharewicz który nie robił finałów GPP raptem 7 na. Mistrzostwach Polski O.O
Szkutnik z tańcem Youtha zrobił finał !?
Tutaj poprostu organizatorzy popisali sie umiejętnościami, oczywiście to nie tylko jeden dzień turnieju bo pary pojechały na szkolenia z sędziami Mistrzostw (Oni ich znali a na stronie sędziów nie było)

Polscy sędziowie którzy sędziują tylko nazwiska które już znają albo które są promowane przez Polskich "Bonzów"
To jak posedziowali Ovchinnikova czy Kalinowskiego to masakra.
28

~.

Dodano: 2014-02-24 | 07:30
Ja też nie przepadam za górą Kapral, ale dół to inna bajka. Było na co popatrzeć! Wiecie z kim oni trenują poza Vanone i gdzie mieszkają?
Tarasova to tańczyła niewiele dłużej z Tichoniem niż z Jescke już tańczy, czyli to nie jest wina dotarcia tylko widocznie umiejętności. Szkoda, bo Wojtka i Jacka tanecznie bardzo lubię oglądać od zawsze. A z nią jakoś tak opornie to wygląda
Bardzo mi też się spodobał Ovchinnikov nigdy wcześniej ich nie widziałam, mieli fajną energię od początku do końca i ciekawie się oglądało. Co do Zacharewicza to ten chłopak nie zasługiwał, żeby pokonać pary dużo lepsze od siebie! K.Czyzyk tam ciągnie parę, ale partner cienko i nie chcę ich obrazić, jedynie bronić par za nimi, które najzwyczajniej lepiej zatańczyły!!! Szczególnie Szulgo oraz Kalinowski, a w szczególności jego partnerka bardzo bardzo pozytywnie.
pozdr
27

~haha

Dodano: 2014-02-24 | 01:08
Kasia Kapral słaba technika, tańczy trochę w "starym" stylu, dobry dół, góra pozostawia dużo do życzenia ale ogólny obrazek ok. i tak odsadza pozostałe partneki o kilometry.
Tarasova nic szczególnego, ale wg mnie lepiej wyglądała z Tichoniukiem, więc może trzeba jej czasu żeby się "ułożyć"
Myćka w tym samym miejscu co w zeszłym roku, biorąc pod uwagę, że Kuliś miał słabszy turniej/zdarza się/
nie przesadzajmy, że to jego najlepsza partnerka, bo wczesniej rokował na coś więcej / ulegał tylko Kosie, Sadkowi, Rusu, a Tomczakowi wyrywał pojedyńcze tańce/. Gonił czołówke.
Kuliś uzupełnia się z partnerką wzajemnie.
Szkutnik z byłą partnerką byłby na pewno dużo mocniejszy w swoich wynikach na świecie.
Musioł mniej więcej jak co roku, chociaż zasługuje na więcej.
26

~do "do 22"

Dodano: 2014-02-24 | 00:29
naprawdę uważasz, że ktoś wyrażający opinię jest nienormalny? To co się widzi można komentować i koniec kropka! Ja jestem za wymienianiem się takimi spostrzeżeniami, ja przynajmniej nie zauważyłam, żeby ktoś w tym komenatrzu obraził kogokolwiek, na temat techniki warto porozmawiać bo widać jak rozbieżne można mieć pojęcia na temat techniki.
Tak więc ode mnie: Longarini jakością i dojrzałością wyróżniał się zdecydowania, nikt nie ma wątpliwości prawda? Kasi pierwsza sukienka nietrafiona, ale w finale wyglądali super. Plusem jest jej technika, we własnym balansie kontroluje to co robi, a to naprawdę wysoko cenię u partnerek. Widać efekt ogromnej pracy. Dobrze, że chociaż oni reprezentują polskę. Wojtek to naprawdę przyszłościowy tancerz, sylwetka standardowa pomogła mu bardzo z długą szyją, rękoma wygląda naturalnie najzwyczajniej dobrze. Nie zgadzam się, że partnerka jest słaba w stosunku do innych z finału, ale zdecydowanie słabsza i ciągnąca w dół partnera {dosłownie i w przenośni :D}, nawet popatrzcie na brak wypełniania/wykańczania shape. Pamiętam ją z czasów tańca z Tichoniukiem i nie widzę za bardzo poprawy, więc nie wiem czy ta para jest przyszłościowa. Darek zaskoczył mnie pozytywnie, byli przygotowani do tych mp i tak jak 22 uważam że jego pozycja i muzykalność jest mocniejszym atutem niż technika. Wreszcie ma partnerkę, z którą wygląda dobrze, dziewczyna widać że może jeszcze więcej i to raczej w niej bardziej widać przyszłość niż w wyżej wymienionej. Na Kulisia patrzyłam z przyjemnością, nawet jeśli to nie był jego najlepszy turniej, stać ich na więcej. Samym swoim doświadczeniem i życiem na parkiecie zasłużyli na więcej. Szkutnik pozytywny obraz, ale partnerka jak moi poprzednicy. Musioł niesamowicie dojrzale, techniką bije chociażby Szkutnika na głowę. Nie wiem tylko czy ta partnerka odpowiednia, nie ze względu poziomu, a raczej doświadczenia musi jeszcze popracować tylko to już potencjał szybciej w niej zobaczę
25

~22

Dodano: 2014-02-23 | 22:59
Po części można się zgodzić. Twoje sędziowskie oko trafnie zauważyło, że 1 para będzie najlepszym reprezentantem kraju spośród uczestników. Całą resztę /poza 4/ mozna było wsadzić do jednego worka i ślepo losować, bo niestety mieliby takie same szanse na MS. Naprawdę dobrzy partnerzy niestety ciągnięci w dół poziomem partnerek.
Jedno mozna było zauważyć, że radość z tańca czerpała 1 i 4 para.
Longarini & Kapral to nie najwyższy światowy poziom ale bardzo zgrani, rozumiejący się partnerzy
Kuliś & Zvonova mimo, że zasługiwali na więcej /2/ przyjęli wynik bez rozpaczy. Para wzajemnie sie wspierająca. Wyraznie widac, że będą tańczyć ze sobą bez względu na wyniki.
Miło patrzyło mi się na te pary i byc może w tym należy upatrywać przyczyny ich sukcesów.
Trzeba przyznać, że partner 5 świetny tancerz, najbardziej pewny siebie, dobrze wygląda, techniczny, partnerkę należy przemilczeć.
Jednak Jeschke & Tarasova jako para tworzą lepszy obrazek i lepiej rokują.
Nie zgodzę sie z twoją opinią na temat stóp partnera 3 uwazam, że to zdecydowanie jego atut, partnerka jak 5 i 6 bez perspektyw.
Natomiast partner 6 najbardziej dojrzały taniec i też ściągnięty przez partnerkę.
Poza 1 parą każda inna słabo będzie reprezentowała Polskę.
24

~do 22

Dodano: 2014-02-23 | 22:47
Zeby taki komentarzy odpisywać, to musisz sam jakikolwiek poziomem miec, to albo nie chowaj sie pod numerkiem i pisz od imieni, albo nie pisz.
23

~Do 22

Dodano: 2014-02-23 | 22:47
Ty jesteś nie normalny.kim ty jestes zeby oceniac
22

~poziom

Dodano: 2014-02-23 | 20:53
poziom godny mistrzostw...polski? nie! ptt i fts! longarini jako jedyny zaprezentował poziom z partnerką oczywście - jedyna która w finale pewnie się prezentowała i zostawiła dziewczyny daleko za sobą, reszta kilometr z tyłu.
2. miejsce partner, któremu leci prawa ręka po 10 sekundach tańca, mimo dobrego ruchu nie jest dobrym wyborem na reprezentanta "kraju", partnerka to tak jak wszyscy na turnieju już komentowali brak techniki, aktywności, ładna ciężka! figurka porcelanowa do noszenia (być może przyczyna tej połamanej ramy partnera który co chwila próbował ją łapać)
3. miejsce partner ciekawa interpretacja muzyczna, bardzo pozytywna prosta góra, trochę gorzej z techniką stóp i nóg. partnerka podążająca za partnerem, zbyt mało plastyczna
4. miejsce para tańcząca ze sobą długo, a często tańczyli osobno, bez porozumienia, partner bez rozciągniętej sylwetki w kształtach, dobra technika, partnera bardzo aktywna, jednak jak na moje oko na plecach
5. partner niesamowicie mocny, widoczny z mocną motoryką, technika, swing na nie. partnerka którą przykryły sukienki nie wnosi nic do pary, mimo to nie psuje obrazka, dostosowuje się do partnera, stopy wymagają ogromnej pracy
6. partner za wysoko środek ciężkości, szybko się męczy z tego powodu, ręce odłączone od ciała, przestrzenny mocny ruch, miękkie nogi na początku tańca, partnerka mobilna, aktywna, super podążająca za partnerem, złamana szyja przez 80% tańca, brak lewej strony
To moje spostrzeżenia po jednej rundzie, żeby nikt nie mógł marudzić, iż jedynie krytykuję bez wiedzy. Te błędy wyłapuje się w sekundę po rozpoczęciu tańca i dlatego na MS te pary przepadną. Uważam, że lepiej przygotować się do reprezentacji może 3 miejsce, ponieważ w drugim i czwartym miejscu nie widzę potencjału u dziewczyn, a szkoda gdyż chłopaki nasze polskie zdolne "( czekam na wasze konstruktywne opinie tych par
21

~do Bolka

Dodano: 2014-02-23 | 17:22
Popieram w pełni, że MP powinny weryfikować poziom i do tego potrzebni są w miarę neutralni sędziowie.
Niestety dziś sędzio-trenerzy organizują szkolenia na które zapraszana jest ta sama ekipa, dają sobie możliwość zarobienia pieniążków po czym wiadomo na jakie turnieje należy jechać / tam, gdzie sędziuje jak najwięcej sędziow z jednego "bloku"/ zatem wskazane byłoby aby na MP zapraszać mieszaną ekipę sedziowską / kogoś z Włoch, kogoś z Anglii/ generalnie ludzi różniących się w swojej nauce.
Poziom poddany byłby różnemu spojrzeniu na technikę, energię, estetykę itd.
Tancerze może nie byliby zawsze zachwyceni wynikami ale mieli by rozeznanie co ich czeka na parkietach za granicą i nie byliby tak czesto zaskakiwani rezultatami na dużych miedzynarodowych turniejach.
Chyba że ktos lubi niespodzianki i zamiast pewności jaki poziom reprezentuje woli słodką adrenalinkę trzesąc sie ze strachu czy uda się przejść 2 rundki i kto jest temu winien,że nie przeszedł dalej.

Dziś jest
22 lutego 2024

KLUB KIBICA