PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2014 / CZERWIEC

Festiwal Tańca Opole 2014

Festiwal Tańca Opole 2014

Dodano: 2014-06-19 | 22:40:33


Opole, w niedzielę, 15 czerwca br., stało się na chwilę stolicą nie tylko polskiej piosenki, ale i polskiego tańca. Na Festiwal Tańca do Opola zjechało ponad 250. par z 71. klubów z całej Polski, z czego w samym Grand Prix Polski par dorosłych i młodzieży wystartowało aż 96. duetów.


Od wczesnych godzin porannych do samej nocy pary tańcząc do znanych z Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki utworów - przygotowanych przez najlepszego DJ?a turniejowego w Polsce ? Pana Jarosława Michałka - tworzyły niezwykle piękne i barwne widowisko. Atmosferze tej sprzyjało miejsce, w którym zorganizowane zostało Grand Prix Polski ? nowoczesne Centrum Wystawienniczo ? Kongresowe, będące wraz z Zarządem PTT Okręgu Opolskiego, gospodarzem tego wydarzenia. Piękna, futurystyczna, klimatyzowana sala, z dodatkowym parkietem do rozgrzewki dla par, obficie wyposażonym bufetem z miejscami siedzącymi, przestrzennymi szatniami oraz bezkolizyjnym parkingiem pozwoliła na stworzenie godnych warunków zarówno dla par jak i dla publiczności. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania elektroniczne, takie jak wielki multimedialny ekran czy też palmtopy do sędziowania po to, by na drugim ekranie wyświetlać wyniki na bieżąco stanowiło jej dopełnienie.

Festiwalowe GPP Opole 2014

Kolejna, 8. już edycja tego typu wydarzenia ściśle związana była z cyklem imprez okołofestiwalowych (Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu). Po raz pierwszy zorganizowana została w nowo otwartym Centrum Kongresowo ? Wystawienniczym. Zwykle dwudniowa impreza musiała odbyć się jednak ze względów organizacyjnych w ciągu jednego dnia. Aby uhonorować obie kategorie GPP organizatorzy postanowili zaprezentować pary podczas dwuczęściowej gali wieczornej. Jak się jednak okazało przy tak dużej frekwencji stało się to dużym wyzwaniem zarówno dla par, sędziów jak i Panów prowadzących - Grzegorza Szymańskiego oraz debiutującego w Opolu Arkadiusza Deierlinga, którym przy okazji należą się wielkie podziękowania za możliwie sprawne i profesjonalne poprowadzenie gali wieczornej. Także ograniczona ilość miejsc dla publiczności, która ku zaskoczeniu organizatorów, wypełniła trybuny po brzegi, mogła stanowić momentami problem. W dzisiejszych czasach jednak, przy dużo mniejszym zainteresowaniu turniejami powyższe stanowić mogło raczej atut imprezy.

Jedno jest pewne ? w przyszłym roku, po wyciągnięciu odpowiednich wniosków na przyszłość, możemy spodziewać się kolejnego pięknego widowiska w Opolu!Wracając do turnieju ? na szczególną uwagę zasługuje konkurencja GPP par dorosłych w stylu standardowym, której to poziom był prawdopodobnie najwyższy w całym cyklu GPP w tym roku. W finale mieliśmy okazję obejrzeć zmagania takich par jak ? obecni Mistrzowie Polski PTT i FTS Longarini Giuseppe i Katarzyna Kapral, a także finalistów Mistrzostw Polski PTT i FTS Krzysztofa Musioła i Karoliny Anioł, którzy swoim występem zakończyli oficjalnie karierę w ruchu amatorskim z zamiarem kontynuowania jej w kategorii zawodowców.

Ponadto finał GPP par dorosłych w stylu Standardowym uświetniły dwie pary z półfinału Mistrzostw Polski PTT i FTS ? Aleksander Ovchinnikov z Ewą Dudek, a także będący w wyraźnie świetnej formie - Marek Szulgo i Renia Schodnik. Niespodzianką był debiut w Polsce nowo powstałej pary Edgara Sztuce Vel Stuzmania i Klaudii Iwańskiej, która został bardzo gorąco przyjęta przez polską publiczność. Finał GPP zamknięty został przez przepiękną parę - Erosa Sciamanna i Annę Jaglińską.


Wyniki poszczególnych, także mocno obsadzonych finałów GPP wyglądają następująco:


Festiwalowe GPP Opole 2014


GPP Dorośli Stanadard (30 par):

 1. Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral
 2. Krzysztof Musioł & Karolina Anioł
 3. Aleksander Ovchinnikov & Ewa Dudek
 4. Marek Szulgo & Renata Schodnik
 5. Edgar Sztuce Vel Stuzmania & Klaudia Iwańska
 6. Eros Sciamanna & Anna Jaglińska

GPP Dorośli Latin (18 par):

 1. Filip Swetik & Lenka Kominkova
 2. Michał Gałek & Klaudia Kędzierska
 3. Jiri Gatnar & Marta Sygiet
 4. Mateusz Ostrowski & Marzena Dudek
 5. Tomasz Jaszewski & Alicja Kotarba
 6. Michał Maj & Sandra Wróblewska

GPP Młodzież Standard (21 par):

 1. Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak
 2. Michał Kowalski & Kinga Bakierska
 3. Jarosław Biernat & Aleksandra Piszczek
 4. Przemysław Walisiak & Katarzyna Kocoń
 5. Mateusz Szczepaniak & Izabela Borecka
 6. Eryk Pęszyński & Wiktoria Pruszkowska

GPP Młodzież Latin (27 par):

 1. Mateusz Dorot & Karolina Antczak
 2. Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska
 3. Jędrzej Kauc & Angelika Jaszewska
 4. Kamil Górlicki & Aleksandra Banaszek
 5. Mikołaj Nowoświat & Karolina Buczek
 6. Michał Kowalski & Kinga Bakierska

Festiwalowe GPP Opole 2014


W turnieju towarzyszącym GPP - w sumie 154. pary - rywalizowały w kategoriach:
 • 8-9 lat oraz 10-11 lat kl. H
 • 10-11 lat, kl. E, D
 • 12-13 lat, kl. D
 • 14-15 lat, kl. D, C, B
 • powyżej 15 lat, kl. E, D, C, B, A

Festiwal Tańca Opole 2014 sędziowali:

Festiwalowe GPP Opole 2014

 • Ryszard Piasta - Sędzia Główny
 • Tomasz Reindl
 • Joanna Ziomek
 • Monika Zamorska
 • Wojciech Jabczyński
 • Mariusz Grzejszczak
 • Dariusz Wiewiórka,
turnieje towarzyszące - dodatkowo:
 • Kazimierz Michlik
 • Karina Hoffmann ? Zwolińska
 • Paweł Szajda
zaś sędziami - skrutinerami były Panie:
 • Dorota Gołębiowska i
 • Danuta Karasek.

Szczegółowe wyniki Festiwalu Tańca Opole 2014


Zapraszamy za rok!

Karina Hoffmann-Zwolińska
rzecznik prasowy Festiwalu

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA