KLUB KIBICA / 2014 / CZERWIEC

Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz

German Open Mannheim 2014

Dodano: 2014-06-25 | 19:44:30


Niemcy mają dwa turnieje rangi German Open Championships. Jeden z nich odbywa się zwykle w czerwcu w Mannheim, kolejny w sierpniu - w Stuttgartcie.


Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz
foto: Dance-Sport.de

Czerwcowy German Open Championships - m-motion, jest organizowany w strukturach WDC. Odbywa się w kompleksie koncertowo-kongresowym Rosengarten w Mannheim. Znajduje się tam kilka bardzo nowoczesnych i eleganckich sal, w których rozgrywane są jednocześnie różne kategorie. Tancerze mają tam zapewnione bardzo dobre warunki, między innymi - klimatyzowane i przestrzenne garderoby.

W sobotę 21 czerwca, po raz kolejny w Mannheim spotkali się tancerze rywalizujący w turniejach WDC Amateur Leage i WDC World Super Series Professionals - w obu stylach tanecznych. Polskie pary, które zaprezentowały się od półfinałów podczas uroczystej gali wieczornej, tańcząc na zmianę z Amatorami w stylu latynoamerykańskim i parami Zawodowymi - w obu stylach, po raz kolejny "błyszczały" w stylu standardowym w kategorii Amatorów.

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - finaliści turnieju Amatorów Standard, podzielili się swoimi wrażeniami pisząc:

Wieczorna gala była imponująca. Tancerzy oceniał znakomity zespół sędziowski - z wielkimi nazwiskami w składzie. Do tańca akompaniowała orkiestra, która wraz z wokalistami dała super show i energię dla tancerzy. Publiczność zaś, bardzo żywo i gorąco dopingowała pary nagradzając je długimi oklaskami.

WDC German Open Championships w Mannheim pozostawia bardzo miłe wspomnienia, dzięki znakomitej organizacji, doskonałymi warunkami dla tancerzy i z niesamowitą atmosferą. Na pewno warto tam zatańczyć za rok!


W finale Amatorów Standard zatańczyły trzy polskie pary oraz rosyjska i dwie angielskie:
  1. Marek Kosaty & Paulina Glazik - Polska
  2. Fedor Isaev & Anna Zudilina - Rosja
  3. Jacek Jeschke & Valeria Agikyan - Polska
  4. Kyle Taylor & Polina Shklyaeva - Anglia
  5. Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz - Polska
  6. Jack Beale & Nataliia Siianko - Anglia.
Dwie kolejne polskie pary w tej konkurencji, sklasyfikowane zostały w ćwierćfinale:

  • 16-18. - Artur Bodzioch & Małgorzata Zaremba
  • 16-18. - Rostislav Kolesnik & King Wawrzynowicz.

W gali wieczornej miała przyjemność zatańczyć także polska para latynoamerykańska - Maciej Walczak i Anna Piaseczna, która zajęła 10-12. miejsce w półfinale. Natomiast tańczącym także w Mannheim - Jiri Gatnarowi i Marcie Sygiet zabrakło parunastu skreśleń do awansu do półfinału.


Odnotowujemy także kolejne zwycięstwo Michała Malitowskiego i Joanny Leunis w Professional Latin, w reprezentacji Anglii oraz uczestnictwo polskich par zawodowych - Radosława Hojsan i Małgorzaty Jabłońskiej w stylu latin i Pawła Włodzimierza z Justyną Kołtuniuk w stylu standardowym.


W połowie sierpnia przyjedzie nam kibicować polskim parom w kolejnych Otwartych Mistrzostwach Niemiec, tym razem w Stuttgartcie, organizowanych pod "skrzydłami" WDSF.


WYNIKI:


Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA