KLUB KIBICA / 2015 / MAJ

Sergiu Rusu i Dorota Makar

BDF 2015 - Amatorzy Standard

Dodano: 2015-05-31 | 15:25:39

Turniej Amatorów Standard na tegorocznym Blackpool Dance Festivalu należał, po raz kolejny, dla polskich par i zakończył się zwycięstwem Sergiu Rusu i Doroty Makar.

Turniej Amatorów Standard został rozstrzygnięty w czwartkowy wieczór, 28 maja. W finał po raz kolejny był polski. Pierwsze miejsce przypadło - pierwszym WDC WiceMistrzom Świata - Sergiu Rusu i Dorocie Makar. Poza WiceMistrzami, w finale, polskie pary zajęły 4. i 5. miejsce, zaś na miejscu 6. uplasowała się Polka - Izabela Skierska tańcząca z Anglikiem Kyle Taylor'em.

6. Kyle Taylor i Izabela Skierska - Anglia

W turnieju Amatorów Standard zatańczyło łącznie 151. par z całego świata. W pierwszej 100-tce, poza finalistami, zatańczyło kolejnych 7. polskich par. W półfinale 10-te miejsce przypadło Maciejowi Kadłubowskiemu i Mai Kopacz, zaś Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka zajęli 23. miejsce w ćwierćfinale.

Dalsze miejsca zajęły pary:
  • 29. - Michał Le i Sandra Jabłońska,
  • 36. - Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka,
  • 70. - Artur Bodzioch i Małgorzata Zaremba,
  • 77. - Kamil Kędra i Aleksandra Froń,
  • 78. - Maciej Nagórski i Magdalena Froń.

Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska, to Polacy, którzy od niedawna reprezentują słoneczną Italię. W Blackpool, w turnieju Amatorów Standard, zajęli 56. miejsce, w 3. rundzie turnieju, top 82.

Festiwal Blackpool zakończyły się w piątkowy wieczór konkursem Zawodowców Standard, ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.