POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2015

Assen zdobyte ...

Dodano: 2015-11-20 | 17:31:11

Tradycyjnie w listopadzie w holenderskim Assen odbywa się legendarny międzynarodowy festiwal tańca Dutch Open Assen. W roku bieżącym w konkurencji standardowej zwyciężyli Polacy.

Amatorzy Standard

Spośród kilkudziesięciu konkurencji będących w programie Dutch Open Assen 2015, najbardziej polską była konkurencja Amatorów Standard, w której w finale zatańczyły aż 4. polskie pary. Zwyciężyli także Polacy - Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak. Poniżej skład finału:

Młodzież Standard

Kolejne zwycięstwa odnieśli także Polacy, tyle że mieszkający na stałe w USA i reprezentujący USA - Patryk Płoszaj i Anna Kaczmarski. Twist Service towarzyszy Patrykowi i Ani w wędrówce po tanecznych parkietach świata. W Assen nasi emigranci zwyciężyli w dwóch kategoriach młodzieżowych poniżej: 19 i poniżej 21 lat.

Na czołowym, finałowym miejscu zatańczyła kolejna polska para Seweryn Klekowski i Julia Kowalczyk, która w turnieju poniżej 16 lat w stylu latynoamerykańskim zajęła 4. miejsce.

101. par latynoamerykańskich uczestniczyło w turnieju Amatorów. W tej konkurencji najlepszą z polskich par była para z Trójmiasta - Igor Wilczyński i Anna Kaplii. Zajęli 11. miejsce w półfinale. Zwycięstwo przypadło w tej konkurencji reprezentantom Danii - Mortenowi Lowe i Roselinie Doneva.

Wśród zawodowców stylu standardowym zatańczyło zaledwie 21. par, wśród których dwie polskie:
  • Wiktor Kiszka i Leanne zajęła miejsce trzecie, za zwycięzcami Valerio Colantoni i Monicą Nigro (Włochy) oraz drugą parą turnieju - Eldarem Dzhafarovem i Anną Sazhina (Azerbejdżan),
  • Marcin Kalitowski i Katarzyna Florczuk - na miejscu 11. w półfinale.

Par zawodowych w stylu latynoamerykańskim, w Assen, zatańczyło 54. Polskę reprezentowały dwie:
  • Jakub Rybicki i Nadezda Martynenko - 15. miejsce,
  • Radosław Hojsan i Małgorzata Jabłońska - 32. miejsce.

W tegorocznym Dutch Open Assen 2015 tańczyła większa grupa polskich par, poza wymienionymi powyżej, ale niestety sklasyfikowane one zostały na dalszych miejscach w swoich konkurencjach.

Assen - Rising Stars Standard

Finaliści Amatorów Rising Stars Standard

Aktualizacja - 21 XI 2015 | 9:30

P.S. Tak to bywa, gdy artykuł redaguje się w podróży. :)

Uzupełniamy relację z Assen - zauważając Seniorów ze Szczecina - Włodzimierza i Monikę Ponto na 6. miejscu w turnieju Seniorów poniżej 40 lat w stylu Standardowym oraz Jana Nowaka i Zofię Hasik na miejscu 12. w turnieju Seniorów poniżej 50 lat,

a także Marcina Kalitowskiego i Katarzynę Florczuk na 3. miejcu w turnieju Professional Rising Stars Standard.

Zamykamy relację informacją o jeszcze jednym zwycięstwie polskiej pary - Krzysztofa Myka i Agnieszki Ośródka - w turnieju Amatorów Rising Stars Standard.