KLUB KIBICA / 2016 / STYCZEŃ

Sergiu Rusu i Dorota Makar

UK 2016 - polski finał

Dodano: 2016-01-21 | 20:39:35

Ostatni dzień UK Open 2016, to tradycyjnie parkietowa rywalizacja Zawodowców Latin i Amatorów Standard, zakończyła się polskim akcentem - zwycięstwem Sergiu Rusu i Doroty Makar w Amatorach Standard.

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

W turnieju Amatorów Standard udział wzięło 106. par, wśród których była liczna drużyna polska. W konkurencji tej od wielu lat dominują polskie pary, z których dwie wytańczyły pierwsze i trzecie miejsce na podium:

1. Sergiu Rusu i Dorota Makar - Polska
  2. Chong He & Jing Shan - Chiny
  3. Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak - Polska

Półfinałowe, 12. miejsce, zajęły ex equo Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz wraz z naszymi Rodakami z Ameryki - Oskarem Wojciechowskim i Karoliną Holody, reprezentantami USA

W rundzie ćwierćfinałowej sklasyfikowana została kolejna polska para Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka (23. miejsce) i angielsko-polski duet, w barwach Anglii, Kyle Taylor i Izabela Skierska (24. miejsce).

6. Dorin Frecautanu i Marina Sergeeva - Mołdawia

Najlepsze polskie pary sklasyfikowane zostały w 1/8 finału (top 48.). Były to Jakub Rybicki i Nadezhda Martynenko  (32. miejsce) i Andrzej Suchocki  Natalia Piecewicz (40. miejsce).

Radosław Hojsan i Małgorzata Jabłońska niestrudzenie, od niepamiętnych lat, rywalizują na turniejach. Zatańczyli także w Bournemouth zajmuąc 64. miejsce. W zawodowej konkurencji udział wzięły także Łukasz Wiśniewski i Agnieszka Filipczak oraz Dawid Fiszer & Katarzyna Rawska.