KLUB KIBICA / 2016 / LUTY

Konstanty Kasprzak i Cassandra Cauvemberg

French Dance Cup 2016 w Montelimar

Dodano: 2016-02-16 | 07:27:11


French Dance Cup 2016 w Montelimar, we Francji, był turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Francji. Uczestniczyli w nim także Polacy.


Konstanty Kasprzak i Cassandra Cauvemberg
foto: Andrzej Jakubowski

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Pan Andrzej Jakubowski - polski sędzia z Wrocławia, znalazł się w międzynarodowym gronie dziewięciu jurorów (sześciu zagranicznych i trzech z Francji) zaproszonych przez Francuską Federację Tańca.

Dla Pana Andrzeja był to pierwszy, po kilku latach nieobecności, turniej we Francji. Jak napisał w swojej korespondencji, zauważalny jest postęp na francuskiej scenie tańca towarzyskiego - zarówno jakościowy jak i ilościowy, który osiągnięty został między innymi poprzez "zasilenie" tancerzami z zagranicy.

French Dance Cup 2016 - Montelimar

finaliści par Dorosłych Standard
foto: Andrzej Jakubowski

W eliminacjach do Mistrzostw Francji, w turnieju French Dance Cup 2016, zatańczyło łącznie blisko 220. par począwszy od kategorii juniorów na Seniorach IV skończywszy. Turniej rozgrywany był wg zasad Francuskiej Federacji Tańca.

W Montelimar poza panelem sędziowskim, także wśród par tanecznych, były "polskie akcenty". W konkurencji par Dorosłych Standard tańczyli Konstanty Kasprzak i Cassandra Cauvemberg - polsko-francuski duet, reprezentujący Francję. Zajęli trzecie, finałowe, miejsce.

Współpraca redakcyjna:
Andrzej Jakubowski

Montelimar, Francja, 13-14 lutego 2016

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA