POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2017

Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno (Rosja)

Wielkanocne turnieje

Dodano: 2017-04-19 | 07:51:53


Polską tradycją w okresie Świąt Wielkanocnych są przede wszystkim rodzinne spotkania. Poza Polską w tym czasie odbywa się wiele prestiżowych wydarzeń tanecznych. Na początek odnotowujemy turniej mistrzowski, który odbył się w Cambrils, w Hiszpanii.


Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno
foto: WDSF


Cambrils położone jest nad Morzem Śródziemnym, w północno-wschodniej Hiszpanii. Co roku - od 11. lat - odbywa się tam D.O. World DanceSport, w programie którego poza tradycyjnymi konkurencjami tańca towarzyskiego, w br. były WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Latin, w których uczestniczyło 69. par.

W relacjach z mistrzostw, na stronach WDSF, podkreślano zaciętą rywalizację pomiędzy WDSF Mistrzami Świata Gabriele Goffredo i Anną Matus, a Armenem Tsaturyanem i Svetlaną Gudyno, z której zwycięsko wyszli Rosjanie.

Na mistrzowskim podium stanęli:
  1. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja, Mistrzowie Europy
  2. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia, I WiceMistrzowie Europy
  3. Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy, II WiceMistrzowie Europy.

Znakomitym wynikiem może pochwalić się Jakub Lipowski, który w parze z Diandrą Anielą Illes, Rumunką, zajęli 12. półfinałowe miejsce. Oboje reprezentują Rumunię. (Kuba i Diandra - nowa para)

Reprezentanci Polski Adam Vasina i Dagmara Nowak uplasowali się na 29.-30. miejscu, zaś Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska - na 41. miejscu.

W składzie sędziowskim Mistrzostw pracowała Polka - Pani Monika Zamorska.


Nie zabrakło w Cambrilis zawodowców. W turnieju PD Super Grand Prix Standard zatańczyło 25. par, wśród których reprezentujący Polskę Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral stanęli na trzecim miejscu podium. Przed nimi na miejscu drugim byli Donatas Vezelis i Lina Chatkeviciute z Litwy oraz na miejscu pierwszym - Benedetto Ferruggia i Claudia Koehler z Niemiec.

Wyniki:

Cambrils, 15 kwietnia 2017
Przed rokiem w Cambrils

Dziś jest
4 października 2023

KLUB KIBICA