KLUB KIBICA / 2017 / KWIECIEŃ

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz

WDC Mistrzostwa Europy Blackpool 2017

Dodano: 2017-04-20 | 08:33:26

WDC Mistrzostwa Europy w Blackpool, to kolejny turniej tańca, który odbywa się corocznie w okresie Świąt Wielkanocnych.

Mistrzostwa Europy federacji World Dance Counsil (WDC) odbywają się w formule "open", co oznacza, że może w nich wziąć udział każda zainteresowana startem para taneczna, a o tytuły mistrzów rywalizowano praktycznie w każdej kategorii wiekowej.

W WDC ME w Blackpool wzięło udział sporo polskich par, z których kilka awansowało do finałów. W konkurencji Amatorów standard przez ostatnie kilka lat polskie pary zajmowały czołowe, mistrzowskie miejsca. Byli to Marek Kosaty i Paulina Glazik, Sergiu Rusu i Dorota Makar oraz Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak (Jurczak). Po przejściu tych par do grupy zawodowców, nie zwyciężamy tak jak przed laty, ale Polacy nadal utrzymują się w czołówce. W bieżącym roku na mistrzowskim podium stanęła kolejna polska tancerka - Izabela Skierska, która w duecie z Kyle Taylor'em, zdobyła - dla Anglii - tytuł Mistrza Europy.

W tej konkurencji, po raz pierwszy, w finale zatańczyła polska para Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz, która zajęła 5. miejsce, jak dotąd jest to ich najlepszy wynik w karierze.

5. Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - Polska
  6. Jack Beale i Nataliia Siianko - Anglia.
W półfinale, na 10. miejscu, Polskę reprezentowali Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.

Winters Gardens Blackpool

Wśród finalistów znaleźli się także Kacper Rutka i Sara Litowicz - 6. miejsce w konkurencji Młodzieży poniżej 19 lat Standard, którzy w stylu latynoamerykańskim zajęli półfinałowe - 7. miejsce.

5. - finałowe, miejsce przypadało Kamilowi Kucharczykowi i Polinie Semenova w stylu standardowym Młodzieży poniżej 21 lat, a Michał Pernak i Oliwa Matuszewska zajęli 7. miejsce w tej konkurencji.