TANIEC TOWARZYSKI

Blackpool Dance Festival

Blackpool 2019

Dodano: 2019-05-25 | 21:25:08


Od czwartku, 23 maja 2019 roku, w Blackpool, trwa Blackpool Dance Festival - jeden z najważniejszych i prestiżowych turniejów tańca towarzyskiego na świecie.


Festiwal w Blackpool powoli się rozkręca. Tradycyjnie rozpoczęły pary w konkurencji Wschodzących Gwiazd (Rising Stars). Na listach startowych jest po kilkaset par, więc turnieje nie są jeszcze rozstrzygnięte.

W piątek, 24 maja, zatańczyli Seniorzy Standard i zawodowe Wschodzące Gwiazdy w stylu Latin. Te turnieje w odróżnieniu od konkurencji RS Amatorów zostały rozstrzygnięte już w piątek. W turnieju Seniorów nie było par z Polski, ale mimo tego zwycięzcą został Polak, mieszkający od lat za granicami Polski - Sławek Lukawczyk tańczący Janiene Desai w barwach Anglii.

Natomiast wśród zawodowców - w pierwszej setce - zatańczyły trzy polskie pary:
  • Przemysław Modrzyński i Magdalena Zybura - 1/4 finału
  • Marcin Wojtkowiak i Dominika Rucińska - top 50
  • Aleksander Hołod i Magdalena Kogut - top 98.

Na podium tej konkurencji stanęły pary
  1. Artur Tarnavskiy i Anastasiya Danilova - USA
  2. Andrey Patrushev i Ekaterina Bralyuk - Rosja
  3. Li Di i Zhao Lei - Chiny

Sobota, 25 maja, to turnieje Seniorów powyżej 50 lat oraz Młodzieży poniżej 21. Turnieje trwają, w chwili redakcji artykułu - ok. 21:25, wiemy, że wśród setki par Seniorów  do top 48 dotarli - Emil Gajda i Dorota Gajda, zaś rundę wcześniej rywalizację zakończyli - Adam Suszczewski i Elżbieta Król.

Natomiast w turnieju Młodzieży poniżej 21 lat Latin, o awans do półfinału rywalizują:
  • Michał Kassin i Dominika Garbowska
  • Bartosz Lorek i Natalia Karpińska
  • Piotr Światkowski i Anastasiya Chernenkaya,
zaś w top 77 turniej zakończyli - Paweł Kidybiński i Oliwia Tracz.

Festiwal trwa, największe emocje, turniejów Amatorów i Zawodowców będą miały miejsce pod koniec przyszłego tygodnia. Przebieg turnieju (wyniki) można na bieżąco śledzić na DanceSportInfo.NET.

W dobie mediów społecznościowych wiele bieżących informacji znajdziemy - między innymi - na Facebooku. Przed laty, gdy nie było jeszcze FB, relacje z Blackpool Dance Festivalu "szły" przez TwistService.PL. Wspomnijmy początki: Blackpool Dance Festival 2004, czy foto komentarze IZAAKA z 2003 roku :)

Dziś jest
29 maja 2023