TANIEC TOWARZYSKI

Sławek Łukawczyk i Janine Desai

Sławek Łukawczyk - sylwetka Mistrza

Dodano: 2023-02-18 | 22:08:01


Sławek Łukawczyk rozpoczął swoją przygodę z tańcem towarzyskim w krakowskim klubie "Pod Baranami" w 1986 r. Miał wówczas 22 lata.


Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai
foto: z archiwum pary


Po pierwszym - wygranym w klasie "E" - turnieju o Puchar prof. Mariana Wieczystego, w którym otrzymał klasę "D", kariera taneczna Sławka Łukawczyka potoczyła się bardzo szybko. W niespełna płótora roku osiągnął poziom klasy "A" w tańcach standardowych i latynoamerykanskich. Tańczył wówczas z Adą Wantuch, a trenowała ich Maria Nowak z "Bawinka". Ten etap swojej kariery tanecznej zakończył turniejem w Żaganiu.

Na początku lat 90-tych wyjechał do Belgii i na kilka lat przerwał karierę taneczną. W 1995 roku poznał Ednę Klein, swoją przyszłą żonę, z którą tańczył dla Belgii. Z Edną przez dwa lata (1997 - 1999) reprezentowali także Polskę. Dwukrotnie wytańczyli finałowe 6-te miejsce w Mistrzostwach Polski. Od 1999 roku ponownie reprezentowali Belgię, tańczyli wówczas jeszcze jako amatorzy. Najlepszy wynik to 29. miejsce w German Open Championships w Meinheim, na których tańczyli z takim gwiazdami jak Christopher i Johanne Hawkins, William Pino i Alessandra Bucciarelli, Stefan Ossenkop i Pia David, Alan Shingler i Donna Shingler, Michele Bonsignori i Monica Baldasseroni ...


Sławek Łukawczyk i Edna Klein   |    Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai
foto: z archiwum pary (2014 rok)  |   foto: Rob Ronda Photography - GOC 2022


Od 2003 roku Sławek Łukawczyk i Edna Klein kontynuują swoją karierę taneczną, ale w kategorii Senior I. Po 2014 roku Edna - po urodzeniu syna - wycofała się z turniejowej rywalizacji. Pozostaje nadal w tańcu sędziując w barwach Niemiec. Natomiast Sławek, w 2017 roku, rozpoczyna treningi z Janine Nicole Desai.

Zanim do tego doszło Sławek i Edna dwukrotnie zostali Mistrzami Świata Senior I w tańcach standardowych w 2006 i 2009 roku:


Senior Open Standard | Senior powyżej 50 lat Standard
Blackpool Dance Festival 2022
foto: Tomasz Reindl

Sławek 13-ście razy zwyciężał w Blackpool Dance Festivalu. Siedem razy ze swoją żoną - Edną i sześć razy z Janine Nicole Desai - reprezentując Anglię. Ponadto posiada tytuł wielokrotnego Mistrza Belgii zarówno w Amatorach jak i w Seniorach, Mistrza Wielkiej Brytanii oraz Mistrza Europy w Standardzie i w Łacinie.

German Open Championships 2022

German Open Championships Stuttgart 2022
foto: z archiwum pary


danceComp 2022 - Wuppertal (Niemcy)
foto: z archiwum pary

W ostatnich latach Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai rywalizują w kategorii Seniorów II i III, a miniony 2022 rok obfitował w liczne, prestiżowe, zwycięstwa. Wygrali turnieje w Blackpool, w German Open Championships w Stuttgartcie, w danceComp 2022 w Wuppertalu, we Frankfucie, w Wiedniu, zaś w Rotterdamie wytańczyli tytuł Wicemistrów Świata Senior III Standard.

Rok 2023 rozpoczęli kolejnym zwycięstwem w turnieju WDSF Open Senior III Standard w Antwerpii, o czym pisaliśmy na TwistService.PL.

Rozwój taneczny i światowy poziom swoich tanecznych prezentacji Sławek, Edna i Janine zawdzięczają Marcusowi i Karen Hilton oraz Christopherowi Hawkins i Johanne Hawkins, u których trenowali i nadal trenują.


Prywatnie, Sławek jest w związku małżeńskim z Edną. Są szczęśliwymi rodzicami - synka Marco.

Poniżej parkietowy "look" Sławka i Janine w obiektywie Tomasza Reindla, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie fotografii.

Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai

Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai

Sławek Łukawczyk i Edna Klein

Sławek Łukawczyk i Edna Klein - DanceSportInfo.net
Wywiad z lipca 2010 roku, w którym po raz szósty wygrali Blackpool Dance Festival - Senior Ballroom Championship.


Sławek Łukawczyk i Edna Klein - wyniki turniejów na DanceSportInfo.net
Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2023-02-22 | 03:19