TANIEC TOWARZYSKI

Dominik Tomasz Vision - DTVCrew

Dominik Tomasz Vision - DTVCrew

Dodano: 2023-08-04 | 11:08:49


DTV, to nie Dziennik Telewizyjny pierwszego programu Telewizji Polskiej, to aktualnie najlepszy i jedyny w Polsce, i nie tylko w Polsce, zespół realizatorów filmowych znakomicie filmujących pary taneczne.


Spotkanie dwóch przyjaciół Dominika Rudnickiego-Sipajło i Tomasza Niedzielskiego, zaowocowało powstaniem, jak na razie, jedynego w Polsce, i nie tylko w Polsce, duetu realizatorów filmowych znakomicie filmujących pary taneczne - szczególnie zaś pary tańca towarzyskiego.

Dominik Rudnicki-Sipajło i Tomasz Niedzielski

Zadebiutowali w grudniu 2021 roku, realizując transmisję filmową z turnieju o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Transmisję, wzbogaconą o prezentację imion i nazwisk par wraz z ocenami sędziów, a gdy na ekranie prezentowała się tylko jedna para, była "przedstawiana" z imienia i nazwiska, tak, aby nie była anonimowa dla widza.Po sukcesie reportażu z Pucharu Wieczystego sprawy potoczyły się błyskawicznie. W styczniu 2022 roku Dominik i Tomasz zawiązują taneczną telewizję internetową - DTV Crew (Dominik Tomasz Vision Crew). Filmują nie tylko turnieje tańca, ale także szkolenia taneczne. W ofercie mają wywiady, produkcję filmów promocyjnych, czy też do celów treningowych.Professionalne podejście do tematu i wyjście naprzeciw oczekiwaniom, zostało zauważone i spotkało się z pozytywnym odzewem środowiska tanecznego. Odzew był tak duży, że zaskoczył samych zainteresowanych, do tego stopnia, iż często ich dylematem było nie to jak pozyskać klientów, ale jak ich wszystkich ?ogarnąć?!

Od tamtego czasu (styczeń 2022 roku) Dominik Rudnicki-Sipajło i Tomasz Niedzielski obecni byli na każdym ważnym turnieju, campie, w Polsce. Działają błyskawicznie. W ciągu dwóch tygodni przygotowują cały materiał filmowy do dystrybucji na swoim kanale na You Tube - @DTVCrew, a często już na drugi dzień po wydarzeniu tanecznym publikują prezentacje finałów głównych konkurencji danego wydarzenia tanecznego.

Tak jak DTVCrew nikt dotąd nie filmował par tanecznych, a par tańca towarzyskiego w szczególności. Mimo iż na parkiecie, w jednym czasie, prezentuje się kilka par, to dzięki filmowaniu z kilku perspektyw, kilku kamer (co najmniej trzech), rejestrują przebieg całego tańca jednej konkretnej pary i w tym tkwi istota ich sukcesu. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż obaj są tancerzami i doskonale wiedzą czego oczekują tancerze.

Swoją aktywnością wypełnili wielką lukę na scenie tańca towarzyskiego - bo o ile fotografów tanecznych jest bardzo wielu, to filmowców praktycznie nie ma. Przed laty filmowymi relacjami z turniejów tańca raczyli tancerzy i miłośników tańca Maria Uniejewska i Krzysztof Paprocki publikujący jako Kwiat Paproci.


Dominik Rudnicki-Sipajło

V Polish Cup Mierzyn 2023
Mistrzostwa Polski Latin - Konin 2022
Foto: Adam Socik / TwistService.PL

Zaczęło się zwyczajnie. Dominik Rudnicki-Sipajło przed pandemią już nie tańczył i szukał partnerki. Nagle nastała pandemia, która ograniczyła wszelkie możliwości treningów, zaś czasoprzestrzeń nie lubi pustki i wiele osób nie rezygnowało z odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Dominik należał do tych, którzy się wówczas odnaleźli i aby wypełnić pustkę - brak możliwości bezpośrednich spotkań na sali tanecznej, postanowił nagrać filmy z propozycjami ćwiczeń w domu dla swojej grupy tanecznej Lady Latino. Nagrywał starą kamerą, która nie miała nawet opcji HD i publikował te filmiki na YT. Mimo nie najlepszej jakości, okazało się, że filmiki zaczęły ?robić? dużo wyświetleń, więc poszedł za ciosem, pociągnął temat - jak mówi, i postanowił, że nagra film na turnieju tańca. Kupił nową kamerę, a filmy z turniejów publikował na YT. Trwało to rok, półtora, do momentu spotkania z Tomkiem Niedzielskim jesienią 2021 roku.

Tomek Niedzielski ? poza umiejętnością filmowania doskonale odnajduje się w obsłudze programów do grafiki komputerowej i post produkcji filmowej. Już wcześniej myślał o nagrywaniu relacji filmowych z turniejów tańca z prezentacją ocen par, ale nie miał z kim tego realizować. Gdy jesienią 2021 roku spotkali się na Mistrzostwach Polski umówili się wstępnie na wykonanie logo w 3D, przy okazji padła propozycja wspólnej realizacji filmowej, którą zapoczątkowali filmując turniej o Puchar Prof. M. Wieczystego.

DTV Crew dotychczas zrealizowali, m.in.: Mistrzostwa Polski 2022, WDO Mistrzostwa Europy i - po raz drugi z rzędu (2022, 2023) - jedno z największych eventów tanecznych na świecie The Shining Star Cup we Włoszech, z którego prezentujemy tegoroczny finał Amatorów Latin:


Dominik Rudnicki-Sipajło i Tomasz Niedzielski

Dominik Rudnicki-Sipajło i Tomasz Niedzielski
Grand Prix Polski PTT - Gogolin 2023
foto: Fotografia WJAMM - Jacek Galewicz

Działalność DTV Crew to nie tylko filmowanie turniejów tańca towarzyskiego, to także realizacje krótkich tanecznych etiud, np.:
które to etiudy powstały dzięki współpracy z Kingą Skrzypczak, właścicielką firmy Parus (parusdancewear / parusfashion),

czy też promocje innych form tanecznych, jak np. ostatni projekt - Bachata Sensual by Mati & Nati.


Nie jest to ostatnie słowo Dominika i Tomka, czyli Dominik Tomasz Vision - DTVCrew. Na pewno wraz z nastaniem nowego sezonu turniejowego spotkamy ich na większych i mniejszych wydarzeniach tanecznych w Polsce, a także za granicami Polski. Na pewno nie poprzestaną na dotychczasowej działalności i niebawem zaskoczą środowisko taneczne kolejnymi ciekawymi projektami.

Na skróty:
TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Zapraszam także do redakcyjnej współpracy - dzielcie się sukcesami polskich par, refleksjami z wydarzeń tanecznych, opiniami, itp.