KOMENTARZE

Artykuł: Beata Lichtarska w TzG

powrót

4

~

Dodano: 2013-03-09 | 19:49
Z ogromną radością znalazłam wreszcie ślad o przesympatycznej p. Beacie. Ja również miałam tę przyjemność, że w latach 60-tych uczyłam się u p. Beaty w WDK we Wrocławiu. Cwiczyłam układy ze swym partnerem Leszkiem Sarnowskim, podglądając podczas ćwiczeń wspaniałą parę Andrzeja i Janinę Jakubowskich. Do szkoły p. Beaty trafiłam po dwóch latach pobytu w Szkole Tańca prof. Wojnaralskiego. Bardzo trudno było wówczas o odpowiednie obuwie do tańca, sukienki oraz o najdrobniejsze detale. Mimo trudności dawaliśmy radę.
Moja przygoda z tańcem w WDK trwała dwa lata, potem moje życie osobiste poukładało się inaczej, lecz fascynacja tańcem pozostała.
Dziś jako 67-letnia kobieta z przyjemnością oglądam młodych ludzi bawiących się tańcem i podziwiam.
Pozdrawiam serdecznie p. BEATĘ i życzę J j dużo zdrowia.
3

~

Dodano: 2010-10-04 | 00:13
Ten artykuł to kropla w morzu. W morzu wiedzy tanecznej, jaką przelewała Pani Beatka na swoich uczniów. Jasne, że miała wiele sukcesów, wkładała w swoją pracę całe serce, podporządkowała tancerzom całe życie. Doczekała się wspaniałych MISTRZÓW POLSKI. Miałam z mężem tą przyjemność, że uczyli nas tańczyć właśnie oni - pp. A. i J. Jakubowscy, ale p. Beatka Lichtarska nauczyła nas, jak uczyć tańczyć innych. Wykształciła metodykę pracy u nas i wielu innych instruktorów tańca. Świetnie przekazywała swoją wiedzę na zajęciach.
Od 23 lat kieruję się w życiu nauczyciela tańca jej wskazówkami i zawsze na tym dobrze wychodzę. Jeszcze dzisiaj słyszę jej głos na zajęciach w PSKOiB we Wrocławiu: "Czego nie wiesz? Czego nie umiesz? Jak nie umiesz, to ĆWICZ! Ćwiczenie czyni MISTRZA! I słuchaj, co do Ciebie mówię!" i jeszcze "Nie zawsze wynik jest najważniejszy. Najważniejsze jest to, jak zatańczyłaś. Czy na maksa swoich możliwości?"
Chylę przed Panią czoła Pani Beatko jest Pani wspaniałym "belfrem"! Niech Pani żyje 100 lat! A Pani uczniowie niech o Pani nie zapominają i ... wspierają!
Iwona Brzyska-Prask
2

~rYt

Dodano: 2010-10-02 | 09:30
Do autora portalu: Dobra robota. Przypomnienie Pani Beaty Lichtarskiej to ukłon w stronę naszych nauczycieli o których często zapominamy. Dobrze też myślę o tych wszystkich , którzy Pani Beacie pomogli w Jej wielkiej wyprawie na Taniec z Gwiazdami. I tych , którzy pomagają Jej na codzień.
1

~madzia

Dodano: 2010-10-01 | 14:47
Aktan całym sercem :) jeszcze wychowankowie tego klubu tańczą we wrocławskich klubach :)