POLONIA TANECZNA / 2012 / WYDARZENIA 2012

Oskar Wojciechowski & Karolina Holody

Oskar i Karolina polonijna para

Dodano: 2012-05-27 | 23:23:45


Oskar Wojciechowski i Karolina Holody w niedzielę, 27 maja 2012 r., wygrali konkurs Rising Stars Stanard na Blackpool Dance Festivalu. Polskie nazwiska i zwycięstwo w turnieju spowodowało zainteresowanie redakcji Twist Service i dzięki przydatnemu w tym przypadku Facebookowi, przybliżamy sylwetkę tancerzy.


Oskar Wojciechowski & Karolina Holody
foto: Peter Suba

Oboje są dziećmi polskich emigrantów. Karolina urodziła się w Kanadzie, Oskar - w Białymstoku, przyjechał do USA wraz z rodzicami mając dwa latka. Oboje posiadają także obywatelstwo polskie, a na parkietach świata reprezentują USA. Mieszkają i trenują taniec towarzyski w Stanach Zjednoczonych AP.

Oskar Wojciechowski & Karolina Holody - Mistrzowie USA

Parę tworzą od 2008 roku. Przed dwoma miesiącami zostali Mistrzami USA Amatorów Standard. Wygrali także mistrzostwa USA w kategorii młodzieży poniżej 21 lat.

W grudniu 2011 roku tańczyli w Paryżu w turnieju WDC Amatour Legaue zwyciężając w kategorii poniżej 21 lat w stylu standardowym.

WYNIKI TURNIEJÓW Oskara i Karoliny wg DanceSportInfo.net

Oskar Wojciechowski & Karolina Holody i trener Tomasz Papkała

foto: Oskar i Karolina
w towarzystwie Tomasza Papkały

W ubiegłym roku po raz pierwszy zatańczyli turniej w Anglii i od tego czasu rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera. Trenerami Oskara i Karoliny są znani w Polsce - Tomasz Papkała i Frantsiska Yordanova.


BDF 2012 i RS Standard rozstrzygnięty

Polecamy:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2012-06-04 | 13:16