LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / S

Seweryn Sapiaczan z Kirstie Alley

Seweryn Szapiaczan w USA

Dodano: 2012-07-13 | 17:19:40


Seweryn Szapiaczan jest jednym z wielu przedstawicieli młodej polskiej emigracji tanecznej. Miał 22. lata gdy ze Szczecina wybrał się na "krótkie" wakacje do USA.


Seweryn Szapiaczan przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął w wieku 10 lat w szczecińskiej Szkole Tańca ASTRA Barbary i Jacka Porazików. W trakcie pobytu "na krótkich" wakacjach w USA otrzymał propozycję pracy w charakterze nauczyciela tańca w największej sieci szkół tańca towarzyskiego na świecie - ARTHUR MURRAY DANCE STUDIOS w Orlando na Florydzie.

Arthur Murray Dance Studios świętują w bieżącym roku 100-lecie istnienia. Działają na całym świecie (blisko 280 szkół), również w Polsce, w Krakowie.

W zaaklimatyzowaniu się w Ameryce oraz wprowadzeniu w tajniki amerykańskiego tanecznego biznesu pomógł Sewerynowi kolega - również wychowanek szczecińskiej Astry -Łukasz Rogowski, który już wcześniej pracował w Studio Arthura Murraya.

Taniec towarzyski w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie różni się od tego co znamy z europejskich szkół tańca. AMERICAN SMOOTH (Waltz, Tango, Foxtrot, V. Waltz) i AMERICAN RHYTHM (Cha-cha, Rumba, Swing, Bolero, Mambo) to style tańca, które przyszło poznać Serwrynowi w początkowym okresie pracy w Arthur Murray Studios. Nauka była skuteczna, gdyż w tych stylach Serweryn Szapiaczan zdobył Mistrzostwo Świata w Arthur Murray Organization Future i Rising Star Rhythm Championship.

Po czterech latach pracy Seweryn otrzymał zezwolenie od ARTHUR MURRAY INTERNATIONAL na otworzenie swojej własnej szkoły w CLEARWATER na Florydzie, mieście leżącym nad Zatoką Meksykańską.


Serweryn - jako nauczyciel tańca - miał również udział w amerykańskiej wersji TAŃCA Z GWIAZDAMI. Pewnego razu do jego szkoły tańca zapukała - mająca swój dom także w Clearwather - KIRSTIE ALLEY


Kirstie Louise Alley amerykańska aktorka znana z telewizyjnego show Cheers,
w którym zagrała Rebeccę Howe (1987?1993),
zwyciężczyni w 1991 roku Emmy Award i Golden Globe Award w kategorii najlepsza aktorka komediowa


z prośbą o lekcje tańca, gdyż prawdopodobnie weźmie udział w 12. edycji amerykańskiego Tańca z Gwiazdami.

Tym sposobem, Serweryn przez cztery miesiące przygotowywał największą gwiazdę "Tańca z Gwiazdami", jaka do tej pory uczestniczyła w amerykańskiej edycji tego programu. Kirstie Alley obiecała Sewerynowi, że zaprosi go do studia w Hollywood, jeśli dotrze do finału. Tak też się stało. Kirstie Alley wspólnie z Maksimem Chmerkovskiy'm zatańczyła w finale i wygrała 12. edycję amerykańskiego Tańca z Gwiazdami, a Seweryn - zgodnie z obietnicą - otrzymał bilet lotniczy i zakwaterowanie w jednym z hoteli w Beverly Hills w Kalifornii i miał okazję bezpośrednio uczestniczyć w tym programie.Polacy w USA: