STREFA POLE DANCE / WYBIERZ / ARTYKUŁY 2012 ROKU

Joanna Derybowska

Joanna Derybowska - sylwetka artystki

Dodano: 2012-10-09 | 07:23:41


Joanna Derybowska swoją przygodę z tańcem i światem kultury zaczęła w wieku 10 lat, jako uczennica Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Będąc dzieckiem brała udział w spektaklach baletowych i operach w Teatrze Wielkim w Warszawie między innymi w "Jasiu i Małgosi", "Królewnie Śnieżce", czy "Hrabinie".


Po ukończeniu szkoły, jako profesjonalna, dyplomowana tancerka zdała egzaminy do zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, jednak nigdy tam nie zatańczyła. Wybrała taniec wówczas mało popularny - rozrywkowy i nowoczesny. Dostała się do zespołu tańca nowoczesnego INVWADERS i wraz z nim podróżowała po świecie przy współpracy Polskiej Agencji Artystycznej. Tańczyła w Rewiach w Japonii, Austrii, Szwajcarii czy Dubaju.

Po kilkuletniej tułaczce wróciła do kraju i podjęła pracę w Teatrze Syrena. Następnie nawiązała współpracę z Januszem Józefowiczem i tańczyła w kultowym już musicalu METRO. Jednocześnie pracowała w Rewii Małgorzaty Potockiej gdzie przez dwa lata była kierownikiem baletu.

W tym czasie poznała swojego męża - Jarka Derybowskiego, z którym wykonała wiele wspaniałych duetów tanecznych. Brała udział w różnych imprezach artystycznych, programach telewizyjnych, pokazach mody oraz eventach.

Od połowy 2009 roku zajęła się nową dziedziną tańca - Pole Dance, która pochłonęła ją bez reszty. Wystąpiła wraz z mężem w programie telewizyjnym "TylkoTaniec" prezentując artystyczne oblicze tańca na rurze. Obecnie jest pierwszą Mistrzynią Polski Pole Dance wyłonioną w ramach I Oficjalnych Mistrzostw Polski Pole Dance w Skaryszewie w czerwcu 2012 roku. Zdobyła również Wicemistrzostwo Europy w European Pole Sport Championship Roma 2012.Joanna Derybowska swoich planów nie wiąże z występami na zawodach Pole Dance. Jest jedną z pierwszych w Polsce instruktorek Pole Dance, dlatego pragnie poświęcić się pracy instruktorskiej i trenerskiej - szkoląc młode i zdolne zawodniczki oraz zawodników, bo panowie także uprawiają ten sport. 

Chciałabym - mówi, aby Pole Dance stawał się coraz bardziej popularny w Polsce i nie był postrzegany jako coś wstydliwego i zdrożnego. Zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu, ponieważ daje on nie tylko korzyści zdrowotne ale również wpływa na naszą psychikę. Stajemy się bardziej pewni siebie, wierzymy, że jeśli naprawdę czegoś chcemy to możemy to osiągnąć!


W ostatnią sobotę września 2012 roku w Rzymie, Joanna Derybowska - jako Mistrzyni Polski Pole Dance, wraz z 22. zawodniczkami z całej Europy uczestniczyła, w kategorii solistek, w Mistrzostwach Europy Pole Dance.Tak wspomina swój udział w tych mistrzostwach:

"Moimi rywalkami były młode, zdolne dziewczyny, niektóre po akrobatyce. Konkurencja była duża. Nie spodziewałam się drugiego miejsca. Byłam zaskoczona wynikiem. Warunki jakie panowały na zawodach nie były sprzyjające. Było bardzo ciepło, na hali nie było klimatyzacji, drążki były bardzo nagrzane i wszyscy zawodnicy przede mną ześlizgiwali się z rur. Byłam przerażona, tym bardziej, że mój pokaz przewidziany był jako ostatni. Niektórzy z zawodników powtarzali swoje występy, gdyż nie byli w stanie nic zrobić na tak nagrzanych drążkach. Wszystkie elementy swojego programu wykonywałam asekuracyjnie, bojąc się ześliźnięcia, przez co mój występ nie był taki jaki powinien być. Większy nacisk kładłam na wyraz artystyczny, aniżeli na technikę wykonania i brawurę. Niemniej jednak jury oceniło mój pokaz bardzo dobrze i jestem z tego powodu przeszczęśliwa. Jestem z siebie dumna, że w wieku 43 lat pokonałam tak młode i zdolne rywalki."

Twist Service gratuluje Pani Joannie tytułów mistrzowskich i życzy powodzenia w realizacji swojej pasji.