PUBLICYSTYKA / 2012 / ARTYKUŁY ROKU 2012

Igor Wilczyński & Karolina Urban

Karolina i Igor - tancerze szczęśliwi

Dodano: 2012-10-13 | 16:44:26


Igor Wilczyński i Karolina Urban, w zakończonym w czwartek w Londynie, w Royal Albert Hall - International Championships 2012, zatańczyli w 1/8 finału, będąc jedną z trzech najlepszych polskich par konkursu Amatorów Latin.


Igor Wilczyński & Karolina Urban
foto: Włodzimierz Wawro

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ... dla Karoliny i Igora czwarta runda turnieju International Championships 2012 jest wynikiem, który być może "otworzy im drzwi" do kolejnych sukcesów. Wynik ten zauważyliśmy także w redakcji Twist Service, stąd też i ten artykuł, w którym Karolina i Igor opowiedzieli o sobie i swojej tanecznej drodze.

Karolina Urban

Karolina Urban
foto: Włodzimierz Wawro

Karolina

Przygodę z tańcem zaczęłam w wieku 7 lat. Rodzice wiedząc o moich zainteresowaniach i dbając o mój rozwój pozwolili mi spróbować tańca, jazdy konnej i pływania. Pokochałam taniec. Pierwsze kroki stawiałam w gdańskim "Wigorze" prowadzonym przez Jerzego Kamieńskiego. Następnym krokiem była Szkoła Tańca "Perfect" Ewy Czarneckiej i Piotra Czarneckiego. Po kilku latach nawiązałam współpracę z Dagmarą Korcz, która miała ogromny wpływ na mój taneczny rozwój i pod opieką której nadal tańczę. Konsultantami w tamtym okresie byli Iwona Golczak i Matej Krajcer.

Na co dzień staram się łączyć naukę z treningami i pracą. W najbliższą środę (17 X 2012) mam nadzieję obronić pracę magisterską na Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Gdyni i w pełni poświęcić się rozwojowi tanecznemu. Z tańcem towarzyskim chcę związać swoje przyszłe życie.

Igor Wilczyński

Igor Wilczyński
foto: Włodzimierz Wawro

Igor

Urodziłem się 4 lutego 1991 roku. Na tańce zapisała mnie mama gdy miałem 9 lat i tak już zostało, za co jej teraz bardzo dziekuję. Pierwsze kroki taneczne stawiałem pod okiem ś.p. Edwarda Kowalke w klubie Impuls w Starogardzie Gdańskim. Po przeprowadzce do Gdańska związanej z nauką w liceum, kontynuowałem taneczne treningi w klubie tańca Perfect Gdańsk. Przez cały ten okres tańczyłem z jedną partnerką - Sarą Ronkowską. Karolina jest moją trzecią partnerką, przed którą tańczyłem jeszcze z Magdaleną Perlińską.

Będąc w liceum w Gdańsku trenowałem u Rusłana Butko, zaś moimi szkoleniowcami byli Sergey Surkov i Melia.

Aktualnie jestem studentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym studiuję ekonomię, jednak to taniec jest moja pasją i tańcem chcę zajmować się w przyszłości.


O nas

Tańczymy razem od dwóch lat. Reprezentujemy klub "Centrum Trójmiasto" Gdańsk, w którym trenerem jest Dagmara Korcz. Naszymi konsultantami są Sergey Surkov i Melia.

Turniejami, które chętnie wspominamy są:

  • Tropicana Cup, na którym w kategorii Rising Stars w 2012 r. zajęliśmy drugie miejsce,
  • Karkonosze Open 2012 - 8. miejsce w WDSF International Open Latin,
  • w zeszłym tygodniu, 6 X 2012 r. zostaliśmy Mistrzami Polski Północnej,
  • natomiast najwięcej radości przyniósł nam ostatni turniej - International Championships w Anglii ;) .

Turniejem, który na pewno zapamiętamy i na który wrócimy jest Blackpool Dance Festival.
Naszym celem jest osiągnięcie możliwie najwyższego poziomu umiejętności tanecznych.


Karolinie i Igorowi życzymy dalszego rozwoju warsztatu tanecznego i wielu sukcesów - tych małych i tych wielkich!


Turnieje Igora i Karoliny (wg DanceSportInfo.net)